Maavanem juhib MES nõukogu

Sisestatud: 07.06.2017

Maaelu Edendamise SA nõukogu koosolek valis nõukogu uueks esimeheks Lääne maavanem Neeme Suure. Varasem nõukogu esimees Illar Lemetti asus aseesimehe kohale. 13-liikmeline nõukogu nimetatakse ametisse 5 aastaks.

MES nõukogusse kuuluvad lisaks esimehele ja aseesimehele veel: Enel Liin, Igor Taro, Jaan Sõrra, Jaanus Kalev, Kalev Kotkas, Kalle Hamburg, Lemmi Oro, Mait Klaassen, Sirje Potisepp, Teet Soorm ja Vahur Tõnissoo.

 

Neeme Suure sõnul on ta varasemalt MES nõukogu liige olnud ning seega ei ole valdkond talle võõras. Neeme Suur: „Maaelu Edendamise Sihtasutus on põllumeestele ja maamajanduse arendajatele toeks nende ettevõtmistes, pakkudes eelkõige erinevaid finantseenuseid. Samuti tegeleb MES nõuandeteenuse pakkumisega ja muude maaelu edendavate algatustega nagu näiteks parimate põllumeeste tiitlite väljaandamine“.

 

Maaelu Edendamise Sihtasutus sai alguse, kui 1993. aastal asutati Põllumajanduse ja Maaelu Krediteerimise Fond. 1997. aastal loodi Maaelu Laenude Tagamise Sihtasutus. Need sihtasutused ühinesid 2001. aastal Maaelu Edendamise Sihtasutuseks.

Sündmuste kalender
Kõik kategooriad
Oota!
Tagasiside toimetusele