Noortepeo ettevalmistus käib täistuuridel

Sisestatud: 07.02.2017

Suvise noorte laulu- ja tantsupeo maakondlikud eelproovid on alanud. Esimene eelproovide ring on läbi ja oma oskusi on näidanud juba poistekoorid, rahvamuusikud, tantsijad ja mudilaskoorid.

Läänemaalt peole soovijatest näitasid esimestena oma oskusi poistekoorid. Maakondliku kuraatori Marju Viitmaa sõnul on poistekoori repertuaaris üks keerukas lugu, mida tuleb laulda ilma saateta, kuid poisid olid kõvasti valmistunud ning said ettelaulmisega edukalt hakkama. Poistekooride liigijuht Indrek Vijard ja liigidirigent Maret Alango olid Läänemaa poiste laulmisega rahul.

Fotod: 3.-4. klasside tantsijad eelproovis Haapsalu põhikoolis

Jaanuari lõpus toimus ka rahvamuusikute eelproov. Haapsalu muusikakoolis lihviti Endrik Visla käe all pillilugusid pillipeoks. Eelproovid toimuvad pillirühmade kaupa ning seekord õppisid repertuaari Haapsalu muusikakooli rahvapilliansambel „Pille“ ja Lihula muusikakool rahvamuusikaansambel „Pillilugu“.

Eelmisel nädalal näitasid seni õpitut tantsijad. Lisaks Läänemaa lastele olid Haapsallu tulnud ka Hiiumaa tantsijad. Uudne oli, et pärimustantse esitati elava muusika saatel. Tantsurühmad on juhendajate eestvedamisel teinud tubli tööd, kuid siin-seal jäi silma erinevaid tõlgendusi. 3.-4. klasside liigijuht Kristiina Siig ütles, et eelproov ongi just see koht, kus lepitakse kokku, kuidas selliseid erinevusi ühtlustada.

Neljapäeval olid Haapsalu põhikoolis koos Lääne ja Hiiu maakonna mudilaskoorid. Osales 16 kollektiivi, neist 3 Hiiumaalt.

Marju Viitmaa: „Eelproovid on väga oluline osa laulu- ja tantsupeo lakkamatult toimuvast õppeprotsessist, mille käigus omandavad repertuaari nii lauljad, tantsijad, pillimängijad, võimlemisrühmad kui ka kollektiivide juhid“.

Läänemaalt on noortepeole registreeritud 65 kollektiivi. Laulupeole 26 (24 koori ja 2 orkestrit), pillipeole 3 rahvamuusikakollektiivi ning tantsupeole 31 rahvatantsurühma ja 5 võimlemisrühma.

XII noorte laulu- ja tantsupeo "Mina jään" etendused ja kontserdid toimuvad 30. juuni-3. juuli 2017. 

Eelmisel nädalal algas ka noortepeo piletite müük Piletilevi müügikanalites.

Sündmuste kalender
Kõik kategooriad
Oota!
Tagasiside toimetusele