Läänemaa XXIII talimängud on viimased „sedasorti talimängud“

Sisestatud: 16.01.2017

Veebruaris toimuvad järjekordsed Läänemaa talimängud. Kuna aasta lõpus toimub haldusreform ning omavalitsuste arv väheneb, võib öelda, et tegemist on viimaste “sedasorti talimängudega”. Registreerumine võistlustele toimub 1. veebruarini, mängud toimuvad 11. ja 18. veebruaril.

Läänemaa talimängude eesmärk on propageerida tervislikke füüsiliselt arendavaid eluviise ja süvendada maakonna elanikes sportlikke harjumusi. Samuti selgitavad võistlused välja parimad kavas olevatel aladel. Võistlustest võivad osa võivad võtta kõik Lääne maakonna omavalitsuste võistkonnad, kes on komplekteeritud vastava valla või linna territooriumil elavatest või põhikohaga töötavatest elanikest. Osavõtjate sünniaasta peab olema minimaalselt 2001 ja vanemad. Osaleda saab vaid ühe omavalitsuse eest võisteldes. 

Võistkondi saab registreerida kuni 1. veebruarini, osavõtumaks on 150 eurot.

Võisteldakse järgmistel spordialadel:

Suusatamise individuaaldistants – osavõtjate arv on piiramatu. Oma vanuseklassi arvestuses annavad punkte kõik lõpetajad.

Teatesuusatamine – võistkonda kuuluvad 2 meest ja 2 naist.

Suusatamisvõitlused toimuvad Mäemõisa pargis Panga külas.

Saalihoki – võistlus toimub nii meeste kui naiste arvestuses. Kummagi võistkonna suuruseks on 10 mängijat, väljakul on korraga 4+1 mängijat. Saalihoki võiostlust peetakse Haapsalu kutsehariduskeskuse spordihallis.

Lauatennis – võistkonna suurus on 2 meest ja 1 naine. Võistluskohaks on Haapsalu spordihoone.

Suusatamisvõistlused ning saalihoki ja lauatennise võistlused peetakse 11. veebruaril.

Ülejäänud võistlused toimuvad 18. veebruaril peamiselt Haapsalu kutsehariduskeskuse ruumides, vaid jäärajasõit toimub Allika külas Lõpe lahe jääl.

Koroona – võistkonna suuruseks on 3 inimest, kellest vähemalt 1 peab olema naine.

Mälumäng – võistkonnas on 4 inimest. Esitatakse 40 küsimust, millest 20 on sporditeemalised ja 20 varia küsimused.

Autode jäärajasõit – igast omavalitsusest saab osaleda maksimaalselt 3 võistlejat, võisteldakse isiklike autodega.

Kabe ja male – võistkonnad on mõlema puhul 3-liikmelised – 2 meest ja 1 naine. Mõlema võistluse puhul peavad võistkonnal kaasas olema mängukomplektid ja kellad.

Segavõrkpall – võistkonnas on kuni 8 mängijat, väljakul on 3 nais- ja 3 meesmängijat.

Juhtkonnavõistlus – võisteldakse talvisel seiklusrajal. Igast omavalitsusest osaleb 1 võistkond, mis koosneb 2 liikmest: vallavanem (või volikogu esimees) ning vallavalitsuse ametnik/volikogu liige.

Talimängude üldvõitja selgitamiseks liidetakse kõikide spordialade kohapunktid,

Üldkokkuvõttes esimesele kolmele kohale tulnud omavalitsuste võistkondi autasustatakse karikaga. Spordiala võitnud võistkondi autasustatakse alavõidu karikaga. Üksikutel spordialadel ja sportmängudes esimesele kolmele kohale tulnuid autasustatakse medalite ja diplomitega.

Talimängude lõpetamine ja autasustamine toimub 18. veebruaril Haapsalu Kutsehariduskeskuse aulas. Läänemaa XXIII talimänge korraldab spordiliit Läänela koostöös Ridala vallaga.

Foto: Hetk saalihoki võistlustelt  2015 (Ülle Lass)

Info ja registreerumine:
Ülle Lass
Spordiliit Läänela tegevjuht
spordiliit@laanesport.ee
517 1746

Sündmuste kalender
Kõik kategooriad
Oota!
Tagasiside toimetusele