Luksemburgi Eesti Selts toetas Läänemaa peresid

Sisestatud: 29.12.2016

Eile viibisid Läänemaal Luksemburgi Eesti Seltsi esindajad, et anda 6 Läänemaa perele üle seltsi poolt annetuste ja oksjoni käigus kogutud rahaline toetus. Tegemist on juba üheksa-aastase traditsiooniga, millega toetatakse raskustes paljulapselisi peresid Eesti erinevates paikades.

Seltsi eesmärk on jõuda eelkõige nende peredeni, kes ei ole pidevad sotsiaalabi saajad, vaid on pigem ajutistes raskustes, ning kus kasvavad majanduslikele oludele vaatamata tublid ja edasipüüdlikud lapsed. Abivajavate perede leidmisel abistas seltsi maavalitsuse haridus- ja sotsiaalosakonna juhataja Kersti Lõhmus koostöös omavalitsustega. Toetust said 2 Hanila valla, 2 Lääne-Nigula valla ja 2 Haapsalu peret.

Heategevusprojektis osalevad Luksemburgi Eesti Seltsi liikmed vabatahtlike annetustega.
Seltsi president Meelik Mallene sõnul kogutakse oluline panus toetusest ka seltsi jõulupeol toimuval heategevuslikul oksjonil, kuhu annetatakse kunstiteoseid, pääsmeid etendustele, pidulikele õhtusöökidele, hotellipakette koos tervistavate protseduuridega jmt. Sel aastal annetasid oksjoni tarbeks kinkekaarte ka 4 Läänemaa ettevõtet – Haapsalu veekeskus, Roosta puhkeküla, spaahotellid Fra Mare Thalasso ja Laine.

Varasematel aastatel on Luksemburgi Eesti Selts toetanud peresid Virumaal, Jõgevamaal, Järvamaal, Põlvamaal, Võrumaal, Valgamaal, Viljandimaal ja Pärnumaal.

Lisainformatsioon Luksemburgi Eesti Seltsi kohta: www.les.lu.

Info:
Kersti Lõhmus
Haridus- ja sotsiaalosakonna juhataja
Tel 472 5680

Sündmuste kalender
Kõik kategooriad
Oota!
Tagasiside toimetusele