Lääne-Eesti aasta turismitegu on Dirhami sadam

Sisestatud: 23.11.2016

Täna Kuressaares toimuva Lääne-Eesti turismikonverentsi tunnustusõhtul kuulutati aasta turismiteoks Dirhami sadam. Aasta turismiedendaja tiitliga pärjati Peter-Kalev Hunt. Mõlemas kategoorias anti välja ka 2. koht.

Aasta turismiteo tiitli saavutanud Dirhami sadam on suurepärane näide kvaliteetselt käima läinud arendusprojektist maapiirkonnas. Dirhamis toimivad kompleksselt koos jahisadam, külalistemaja, siin toodetakse kalatooteid ja peetakse aastaringselt kõrgetasemelist söögikohta. Dirhami kohvikusse sõidetakse värsket ja kohalikku toitu nautima nii Tallinnast, Haapsalust kui ka kaugemalt. 

MTÜ Lääne-Eesti Turism juhataja Kaja Karlsoni sõnul on hästi toimiv väikesadam armastatud peatuspunkt nii sise- kui ka välismaiste mereturistide hulgas. Veeteedeameti andmetel oli Dirhami 2015. aastal väikesadamate hulgas külastatavuselt 4. kohal.

2. koha saavutas aasta turismiteo kategoorias hiidlaste-saarlaste köievedu üle Soela väina. See 11. juuni õhtul 2016 toimunud sündmus on Karlsoni sõnul suurepärane näide hästi toimivast omavahelisest koostööst. Lisaks hiidlastele ja saarlastele osalesid üritusel kohtunikena ka vormsilased. Laitmatu koostöö tagas ettevõtmisele ka laiapõhjalise meediakajastuse.

Lääne-Eesti aasta turismiedendajaks kuulutati Peter-Kalev Hunt, kes on aastaid panustanud Saaremaa ja Pärnumaa golfikeskuste arengusse ning kasvatanud seeläbi turistide seas Lääne-Eesti tuntust. Kaja Karlson iseloomustab: „Ta näeb asju suurelt ja teeb ka suurelt“. Peter-Kalev Hunt esitati nominendiks nii saarlaste kui ka pärnakate poolt.

2. koha turismiedendaja kategoorias pälvis Pärnu teema-nädalate algatamine madalhooaja külastatavuse kasvatamiseks. 2015. aasta sügisel Pärnu linnavalitsuse arenguteenistuse koordineerimisel algatatud ettevõtmise raames on toimunud Pärnu restoranide nädal, Pärnu kohvikute nädal ja Pärnu spaanädal

Lääne-Eesti parimate turismiasjaliste tunnustamise korraldajaks on MTÜ Lääne-Eesti Turism koostöös maakondlike turismiorganisatsioonidega. Tunnustamise eesmärk on tõsta Lääne-Eesti mainet ja konkurentsivõimet turismipiirkonnana ning tunnustada ja motiveerida turismiettevõtteid ja -organisatsioone.

Info:

Kaja Karlson 

MTÜ Lääne-Eesti Turism juhataja

Tel +372 5817 0479

kaja.karlson@westestonia.ee

Sündmuste kalender
Kõik kategooriad
Oota!
Tagasiside toimetusele