Haapsalu piiskopilinnuse arendusprojekt sai EAS-ilt toetuse

Sisestatud: 05.11.2016

Eesti Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus avalikustas piirkondade konkurentsivõime tugevdamise toetuse taotluste tulemused, mille kohaselt eraldatakse Sihtasutusele Haapsalu ja Läänemaa Muuseumid Haapsalu piiskopilinnuse muuseumi arendamiseks toetus 3 186 440,96 euro ulatuses.

SA Haapsalu ja Läänemaa muuseumid juhataja Anton Pärn on otsuse üle õnnelik. „Piiskopilinnuse arendamine oli üks sihtasutuse loomise suuri eesmärke,“ täpsustas Pärn. „Oleme juba rohkem kui kaks aastat selle projekti ettevalmistamisega tõsist tööd teinud ja nüüd rõõmustame, et üks mure asendub teisega – projekti ettevalmistus asendub teostamisega.“

Sihtasutusel Haapsalu ja Läänemaa Muuseumid on soov rajada Haapsalu piiskopilinnuse pealinnusesse aastaringselt kasutatav keskaja ajalugu käsitlev tegevusmuuseum-teemakeskus. Muuseumisse luuakse atraktiivne ja aktiivset osalemist pakkuv ekspositsioon, mis võimaldab läbi viia temaatilisi meelelahutusliku ja hariva sisuga keskaja kultuuri ning kombestikku tutvustavaid programme. Ekspositsiooni planeerimisel lähtutakse Haapsalu piiskopilinnuse visuaalsest dominandist ning peamisest külastuselamuse allikast  - linnuse ainulaadsest keskaegsest arhitektuurikeskkonnast.

Projekti juhib linnuse juhataja Kaire Tooming. Arhitektuurilahenduse on välja töötanud 2015. aasta suvel korraldatud ideekonkursi võitja KAOS Arhitektid. Ekspositsiooni loomist koordineerib Jaak Mäll.

SA Haapsalu ja Läänemaa muuseumid korraldab projekti tutvustamiseks lähiajal avaliku infopäeva.

Ehitustöödega planeeritakse alustada 2017. aasta teises pooles. Plaanide kohaselt avatakse piiskopilinnus enne 2019. aasta suvehooaega.

Projekti visualiseeringud arhitektuuribüroolt KAOS Arhitektid: http://bit.ly/2f87tuh

Lisainfo:
Kaire Tooming
Haapsalu piiskopilinnuse juhataja
SA Haapsalu ja Läänemaa Muuseumid
Tel: +372 5282787
E-post: kaire.tooming@salm.ee

Pressiteate koostas:
Maarja Kõuts
Turundus- ja kommunikatsioonijuht
SA Haapsalu ja Läänemaa Muuseumid
Tel: +372 53327332
E-post: maarja.kouts@salm.ee

Sündmuste kalender
Kõik kategooriad
Oota!
Tagasiside toimetusele