Suvi Läänemaal ja Haapsalu Turismiinfokeskuses

Sisestatud: 24.10.2016

2016. aasta suve kolme kuu jooksul majutus Eestis kokku 1 250 553 turisti, kellest 36% olid siseturistid. Läänemaal majutus statistikaameti kohaselt samal perioodil 40 216 turisti, kellest 68% olid eestlased. See näitab, et Läänemaad külastab eelkõige eestlane ise ning Läänemaal majutatud siseturistide arv kasvab jätkuvalt. Keskmiselt ööbivad Läänemaal majutuvad turistid 2,2 ööd.

Välituristidest on kõige suurem osakaal statistikaameti andmetel endiselt soomlastel (20% majutatutest). Soomlastele järgnevad sakslased, rootslased, lätlased ja venelased. Kuigi Läti turistide arv on kogu Eestis tõusnud, on Läänemaal on antud turu osakaal endiselt aga madal. Kui naabermaakondades ööbis suve jooksul lätlasi väga palju, Pärnus 11 649 ning Saaremaal 9780, siis Läänemaal terve suvega kokku vaid 1133.

Turismiinfokeskust külastas suve jooksul aga 8 220 inimest, kellest 19% olid eestlased. Kõige enam külastavad Haapsalu Turismiinfokeskust soomlased, seejärel eestlased ja sakslased, välja võib veel tuua ka rootslased, lätlased, venelased ja prantslased. Üksikuid külastusi tehakse erinevatest maailma nurkadest, näiteks on turismiinfokeskuses sel aastal käinud inimesi Uus-Meremaalt, Lõuna-Aafrika Vabariigist, Aasia riikidest ja Lõuna-Ameerika riikidest. Infot küsitakse eelkõige vaatamisväärsuste, toitlustuse ja majutusvõimaluste kohta.

Suve statistika võrdluses jääb silma, et augustis majutus Läänemaal 333 saksa turisti, kuid turismiinfokeskust külastas augustis 653 saksa turisti. Seda võib põhjendada saksa turistide harjumusest reisida karavanidega, ööbimistega mitteametlikes majutuskohtades, aga ka sellega, et tihti Haapsalut külastavad turistid ei ööbigi sihtkohas, vaid lähevad õhtul tagasi Tallinna. Kokkuvõttes on Läänemaal majutatud turistide arv siiski kasvanud võrreldes 2015. aastaga ning 2016. aasta suvel majutus 212 turisti rohkem kui 2015. aastal.

Lisainfo:
Haapsalu Turismiinfokeskus
info@visithaapsalu.com
+372 473 3248

 

Sündmuste kalender
Kõik kategooriad
Oota!
Tagasiside toimetusele