Laste ja noorte muuseumidefestival “Avatud mänguväljad” muuseumides ja raamatukogudes üle Eesti 15.10–06.11.2016

Sisestatud: 13.10.2016

Sügisese koolivaheaja aegu, 15. oktoober – 6. november 2016, on pered lastega oodatud festivalile “Avatud mänguväljad”, mis ühendab muuseume üle Eesti. Festivali eesmärk on pakkuda lastega peredele ja noortele koolivaheajaks lõbusat ja harivat vaba aja veetmise võimalust. Merekultuuriaastal on festivali põhiteema "Mere lood". Iga muuseum räägib merest oma vaatenurgast.

Ürituse korraldaja Jelena Tšekulajeva sõnul on festival peredele heaks ajendiks koos huvitavalt ja lõbusalt aega veeta. Mängujuhised suunavad vanemaid ja lapsi omavahel erinevatel teemadel arutama, mis arendab lapse ja vanema vahelist suhet. Ettevõtmise teine eesmärk on innustada lapsi ja noori muuseume külastama, et nad tunneksid end näitustel hästi ning leiaksid ka edaspidi tee muuseumisse.

Festivalil osaleb üle 30 muuseumi Eesti eri paigus. Festival „Avatud mänguväljad“ jaguneb põhi- ja paralleelprogrammiks. Põhiprogrammi raames moodustavad erinevad muuseumid ja raamatukogud Tallinnas, Viimsis, Haapsalus, Tartus ja Tartumaal omamoodi mänguväljad, mis on suunatud teatud vanusegrupile: kuni 3aastased, 4–6aastased, 7–10aastased ja 11–14aastased. Muuseumide avastamiseks on lastele ja noortele loodud temaatilised mängujuhised. Põhiprogramm on paindlik, sest osalejad on muuseume külastama oodatud neile sobival ajal. Paralleelprogramm hõlmab konkreetseid sündmuseid Tallinnas, Tartus ja Valgas. Festivali programmiga on võimalik tutvuda www.avatudfestival.ee. Osa üritustest toimub vene keeles.  


Festivalist võtavad osa Eesti Loodusmuuseum, Eesti Ajaloomuuseum, Rannarahva Muuseum, Eesti Meremuuseum, Energia avatuskeskus, Peeter I Majamuuseum, Kiek in de Kök ja Bastionikäigud, Anton Hansen Tammsaare Muuseum, Eduard Vilde Muuseum, Kumu kunstimuuseum, Kadrioru kunstimuuseum, Kalamaja lastemuuseum Miiamilla, Kadrioru lastemuuseum Miiamilla, Kalamaja raamatukogu, Tartu tähetorn, Tartu Ülikooli kunstimuuseum, Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed, Tartu Mänguasjamuuseum, Eesti Põllumajandusmuuseum, Järvemuuseum, SA Haapsalu ja Läänemaa muuseumid, Rannarootsi muuseum jt. 

Korraldaja: Elamusõppe Labor MTÜ

Toetavad: Eesti Kultuuriministeerium, Tallinna Kodurahuprogramm, Eesti Kultuurkapital, Tallinna Kesklinna Valitsus, Tartu Kultuurkapital,  Haapsalu linnavalitsus, Hooandja. Festivali meediapartner on Lastejaam.

Festivali võrgulehekülg: www.avatudfestival.ee
Trükisobilikud fotod
Fotod veebi

Lisainfo:
Jelena Tšekulajeva
„Avatud mänguväljade“ projektijuht
elamusoppe@gmail.com
+372 55 44 849

Sündmuste kalender
Kõik kategooriad
Oota!
Tagasiside toimetusele