Haapsalus toimuv elustiili maraton on võimetekohane kõigile!

Sisestatud: 26.08.2016

Saabuval pühapäeval, 28. augustil toimub Haapsalus juba 3. elustiili maraton. Maratoni rada kulgeb Haapsalu linnas ning sellel on kokku 42 kontrollpunkti. Nädalavahetuse ilmaprognoos on lootustandev ning korraldajad loodavad aktiivset osavõttu.

Elustiili maraton pole lihtsalt spordivõistlus. See on mõnus liikumine ettevalmistatud rajal, kus osalejat ootavad 42 huvitavat peatust. Peatused tutvustavad erinevaid tervislikke elustiile ning osalejaid ootavad ees nutikad ülesanded. Ürituse korraldaja, spordiliit Läänela tegevjuht Ülle Lass: „Üritusega soovime pakkuda liikumisrõõmu võimalikult paljudele. Tahame teadvustada inimestele regulaarse liikumise vajadust ning maakonna võimalusi selleks“.

Suur hulk 42 kontrollpunktist on olnud avatud igal aastal, kuid lisandunud on ka uusi. Näiteks on sel aastal välja tulnud spaahotell Laine, Haapsalu neuroloogiline rehabilitatsioonikeskus, kohvikud Hugo ja Beguta, Läänemaa ratsaspordiklubi jpt. Merekultuuriaastale omaselt asuvad sel korral mitmed punktid mere ääres.

Maratonil osalejad, kes on läbinud vähemalt 21 punkti, osalevad auhindade loosimises. 42 punkti läbijad osalevad omakorda eriloosimises.

Tõsistele orienteerumishuvilistele on sel aastal uuendusliku ideena välja pakkuda joonorienteerumise võimalus – nutitelefonis allatõmmatud äpi abil saab joonistad oma teekonna pildiks. Pildi saab allalaadida Elustiili Maraton 2016 Facebooki lehelt. Vahvamatele „radadele“ on välja pandud auhinnad.

Start 3. elustiili maratonile antakse kell 12.00 Haapsalu staadionilt ning lõpetamine toimub samas kell 16.00. Rajapunktid on avatud kell 12.00-15.45.

Elustiili maratoni rahastab Rahandusministeerium kohaliku omaalgatuse programmi vahenditest, Hasartmängumaksu Nõukogu, Kultuurkapitali Läänemaa ekspertgrupp ja Lääne maavalitsus. Maratoni korraldab Lääne maakonna spordiliit Läänela.

Info:
Ülle Lass
SL Läänela tegevjuht
517 1746

Sündmuste kalender
Kõik kategooriad
Oota!
Tagasiside toimetusele