Taasiseseisvumispäev Brasiilia trummide ja Eesti lippudega

Sisestatud: 19.08.2016

20. augustil möödub 25 aastat Eesti taasiseseisvumisest. Selle tähistamiseks toimub Haapsalus pidulik lippude marss, kus osaleb 25 Eesti lippu, Läänemaa omavalitsuste lipud, maakonna lipp ja Lääne maleva lipp. Kokku 37 lippu. Lippe kannavad noorkotkad, kodutütred ja kaitseliitlased ning saadavad omavalitsuste esindajad ning maavanem ja malevapealik.

Lippude rivi veab A.Le Coq löögirühm Reigo Ahvena juhatamisel. A.Le Coq löögirühm koosneb Eesti parimatest trummaritest, kes kogunevad enne igat Eesti jalgpallikoondise mängu. Haapsalu ekipaaž koosneb 11 trummarist.

Lippuderivi alustab liikumist kell 11.15 Haapsalu veekeskuse juurest. Liigutakse mööda peatänavat läbi Karja tänaval toimuva Valge Daami laada Lossiplatsi vabadussõjasamba juurde. Samba juures tehakse väike seisak. Mälestussõnad ütleb vastne Kaitseliidu Lääne maleva pealik Rasmus Lippur ning koos maavanemaga asetatakse samba jalamile pärg kõikide nende mälestuseks, tänu kellel seda tähtpäeva pidada saame.

Edasi liigub lippude marss toomkirikusse, kus kell 12.00 toimub taasiseseisvumispäeva kontsertjumalateenistus. Teenistust viivad läbi abipraost Lembit Tammsalu ja EELK vikaarõpetaja Kristel Engman, kõneleb maavanem Neeme Suur. Kontsertjumalateenistusel on kaasategev laste laulustuudio DO-RE-MI Anne Pääsuke juhatamisel. Organist Lia Salumäe, trompetil Gregor Vaikmets. Kontsertjumalateenistus kestab orienteeruvalt tunnikese.

Kell 13.15 teeb A.Le Coq löögirühm Kodaniketorni juures kummarduse ja tervituse Rio 2016 olümpiale. Kui lippude marsi saateks põristatakse Brasiilia trumme isamaalises rütmis, siis Kodaniketorni juures lastakse emotsioonid ja energia valla ning pealtvaataja saavad osa ehedast Brasiilia tänava- ja peomuusikast.

Peale sambakarnevali astuvad samas rahva ette Haapsalu vehklejad. Vehklemise näidisturniiri viivad läbi meie oma tipud Katrina Lehis, Nelli Paju ja Maarja Konrad. Ka pealtvaatajatel on võimalus järgi proovida, mis tunne on vehklemisvarustuses rajal olla.

Laupäeval on kultuurikeskuse ees avatud ka Läänemaa telk, kus maavalitsus koos ümberkaudsete omavalitsustega tutvustab Läänemaad kui elukeskkonda ning kutsub külalisi elama mere äärde. Samalaadne ettevõtmine on sel suvel toimunud juba Virtsu merepäevadel ja Peraküla simmanil.

Taasiseseisvumispäev jääb sel aastal Valge Daami ajale ning see annab aastapäevale vaid sära juurde. Valge Daami aja kavas on veel mitmeid üritusi, mis kantud taasiseseisvumise meeleoludest.

Näiteks algab peale vehklemise demonstratsiooni Kodaniketorni juures kontsert „Lihtsad asjad“, kus lavale astuvad Anneli Aken, Ilona Aasvere, Katrin Mandel, Antti Kammiste ja Tõnu Timm. Õhtul kell 23.30 on toomkirikus Collegium Musicale kontsert „Ta lendab mesipuu poole". Meeleolu kandvaid üritusi leiab veel teisigi.

Ilusat taasiseseisvumispäeva!

Sündmuste kalender
Kõik kategooriad
Oota!
Tagasiside toimetusele