Maavalitsus kutsub mere äärde elama

Sisestatud: 08.07.2016

Homme, 9. juulil osaleb Lääne maavalitsus koostöös Lõuna-Läänemaa valdade ning keskkonnaameti Hiiu-Lääne-Saare regiooniga Virtsu merepäevadel. Eesmärk on tutvustada elamisvõimalusi Läänemaal. Lisaks Virtsu merepäevadele on sellel suvel plaanis väljas olla ka Peraküla simmanil ning Valge Daami päevade laadal. Nii on kaetud Lõuna-Läänemaa, Põhja-Läänemaa ja Haapsalu linn.

Lääne maavalitsus on Läänemaad ning siin elamise võimalusi tutvustanud varasematel aastatel eri kohtades ning vormis. 2006. aastal toimusid Läänemaa päevad Tallinnas, 2010. aastal Tartus, 2012. aastal Helsingis ja 2014. aastal Narvas. 2008. aastal oldi ja sellel aastal ollakse kohapeal – Läänemaal.

Sel aastal on merekultuuriaastale kohaselt põhitähelepanu all elamine mere ääres. Lisaks maavalitsuse esindusele on laupäeval Virtsus ka Hanila vallavanem Arno Peksar ja Lihula arendusnõunik Margus Källe. See annab külastajatele võimaluse küsida omavalitsuste esindajatelt täpsemat infot valla ja vallas toimuva kohta.

Koostöös keskkonnaameti ja innovatsioonikeskusega Innokas on valminud videoklipp, kus Kaja Lotman räägib Läänemaa looduslikust ja kultuurilisest eripärast. Maavalitsuse planeerijad on iga valla kohta valmistanud kaardi, kus on eksponeeritud olulisemad külad/alevid ja toodud ära piirkonnad, kuhu huviline saaks endale kinnisvara soetada.

Järgmine samalaadne ettevõtmine leiab aset 6. augustil Perakülas.

Sündmuste kalender
Kõik kategooriad
Oota!
Tagasiside toimetusele