Maakondlik võidupüha tähistamine toimub sel aastal Lihulas

Sisestatud: 15.06.2016

Järgmisel neljapäeval, 23. juunil toimub Lihulas maakaitsepäev, mis kulmineerub võidutule jagamisega linnusemäel. Läänemaal on saanud traditsiooniks korraldada maakondlikku võidupüha tähistamist erinevates omavalitsustes, Lihulas ollakse teist korda.

“Võidupüha tähistamine on oluline ja pikaajaline traditsioon, kus Kaitseliidul on kandev roll, mida uhkusega täidame,” ütles Kaitseliidu Lääne maleva pealik Mehis Born.

“Lihulal on suur au oma 805. juubeli aastal võõrustada niivõrd väärikat sündmust ja seltskonda ning meil on hea meel, et Lääne malev võttis vastu meiepoolse ettepaneku maakaitsepäev sel aastal Lihulas korraldada,” lisas omalt poolt Lihula vallavanem Varje Ojala-Toos.

 

Pidupäev algab kell 14, mil toimub mälestushetk Lihula vabadussõja mälestussamba juures.

Meenutatakse vabaduse eest hukkunuid ning pannakse lilli mälestusmärgi jalamile. Kõnelevad Eesti Evangeelse Luteri Kiriku õpetaja Kaido Saak, vallavanem Varje Ojala-Toos ja maavanem Neeme Suur. Antakse üle Kaitseliidu autasud ning esineb Lihula Meeskoor.

 

Jalutuskäiguga liigutakse Lihula linnusemäele, kus kell 15 algavad erinevad sündmused. Tervele perele pakub põnevat toimetamist ohutuspäev, kus saab tutvuda Kaitseliidu Lääne maleva tehnikaga, tegutseda noorkotkaste ja kodutütarde juhendamisel, tutvuda päästjate, politsei, demineerijate, häirekeskuse, kiirabi ja reservpäästerühma tegemistega.

 

Samal ajal, kell 15, avab Kaitseliidu Lääne maleva Lihula üksikkompanii oma ruumid Lihula mõisa esimesel korrusel. Mõisa kõrval linnusemäel saab mekkida naiskodukaitsjate suppi.

Kontsertjumalateenistus toimub EELK Lihula Eliisabeti kirikus kell 16. Pühitsetakse Kaitseliidu Lääne maleva pidulik riigilipp ning Lihula üksikkompanii lipp. Esineb naiskoor Leelo ja segaansambel Ei või olla.

 

Kell 17.15 näitavad jõustruktuuride esindajad linnusemäel, milleks ollakse valmis ja kuidas tehakse koostööd – toimub atraktiivne demonstratsioonesinemine.

Kaitseliidu Lääne maleva orkester alustab laululaval 17.45 ning kell 18.00 võetakse vastu võidutuli. President Toomas Hendrik Ilvese poolt Võrus süüdatud võidutule toovad maakonda noorkotkas Martten Tiitsma ja kodutütar Liivia Lints. Maavanem Neeme Suur jagab võidutuld Läänemaa omavalitsuste esindajatele ning kõigile soovijatele, kellel tõrvik või latern kaasas.

Korraldusmeeskonda kuuluvad Kaitseliidu Lääne malev, Lääne maavalitsusja Lihula vald.

 

Viimati peeti Läänemaa maakaitsepäeva 2014. aastal Ristil. Mullu oli võidupüha paraad Kärdlas ja Lääne malev oli selle korraldamisega seotud, mistõttu kohalikku maakaitsepäeva ei peetud.

Sündmuste kalender
Kõik kategooriad
Oota!
Tagasiside toimetusele