Läänemaa aasta ema on Silvi Tarang

Sisestatud: 04.05.2016

Läänemaa aasta emaks valiti sel aastal Silvi Tarang, kes on üles kasvatanud ja kõrgkoolitanud 5 edukat last ning on vanaemaks 9 lapselapsele. Ta on eluaegne metsandustöötaja, kes tegutseb tänagi metsakonsulendina. Proua Tarang on suurepärane käsitöötegija ning kirglik aiapidaja.

Silvi Tarangu (68) kandidatuuri seadsid üles tema lapsed. Tütar Reet kirjutab: „Tema pühendumus on aidanud meil kõigil saada sellisteks, kes me oleme ja sellepärast oleme me tema üle uhked“. Lapsed tõstavad esile ema käsitööoskust, tunnustavad tema panustamist peresse ja kiidavad teda kodutunde loomise eest.

Foto: Lembitu Tverdjanski

Pere kõrvalt on Silvi Tarang alati aktiivselt osalenud ka ühiskondlikus elus. Tema kireks on metsandus. Veel tänagi, juba pensionil olles, jätkab ta oma kutsetööd metsakonsulendina, olles sellel alal üle vabariigi tuntud ja tunnustatud. Kümneid aastaid on ta olnud kooliõpilaste metsapäevade korraldaja, õpetades ja juhendades noori uut metsapõlve rajama.

Silvi Tarang on osalenud pikalt Eesti Kodukaunistamise Ühenduse töös, juhtides selle Läänemaa komisjoni ja korraldades ekspresident Lennart Meri poolt ellu kutsutud kaunima kodu konkurssi Läänemaal.

Aasta ema komisjon oli sel aastal tiitli saaja valimisel tõsistes raskustes, sest otsus tuli langetada valides 6 väga väärika kandidaadi hulgast.

Üles seatud kandidaadid olid Haapsalu linnast, Lihula, Lääne-Nigula ja Kullamaa vallast ning esitajateks lapsed, lähedased, külaseltsid ja omavalitsused.

Aasta ema saab kingituseks ehtekunstnik Keiu Kullese autoriehte.
Silvi Tarangu tänamine toimub Lääne maavalitsuse saalis esmaspäeval, 9. mail.

Sündmuste kalender
Kõik kategooriad
Oota!
Tagasiside toimetusele