Tänasest sõidab bussiliin Haapsalu-Rohuküla-Haapsalu

Sisestatud: 25.04.2016

Lääne maavalitsus avas täna, 25. aprillil uue bussiliini nr 34 Haapsalu – Rohuküla – Haapsalu. Buss väljub esmaspäevast laupäevani Haapsalust Rohukülla kell 8.00 ning tagasi Rohukülast Haapsallu kell 8.15. Liin on käigus ka riigipühadel. Liini teenindab M.K.Reis-X OÜ.

Bussiliini avamine on tingitud lennuliikluse katkemisest Hiiumaa ja mandri vahel. Liini avamist taotles Hiiu maavalitsus, et tagada esimese praamiga Hiiumaalt saabuvatele reisijatele ühistranspordiühendus Rohukülast Haapsallu. Lääne maavalitsus alustas läbirääkimisi bussiettevõttega OÜ M.K.Reis-X, mille käigus jõuti kõiki osapooli rahuldava tulemuseni.

Bussiliini nr 34 sõiduplaani koostamisel arvestati Hiiumaa praami tegeliku saabumisajaga ja Haapsalust Tallinnasse sõitva kaugbussiliini väljumisajaga.

Ühistranspordi vaneminspektor Külliki Kübar nentis, et tänasel esimesel reisil oli küll vaid paar inimest, kuid eeldatavalt kogub liin tuntust ning leiab hiidlaste poolt usinat kasutamist.

Liini tellimiseks vajaliku riigieelarvelise toetuse tasub Hiiu maavalitsus. Toetusleping on esialgu sõlmitud 30. juunini. Selle aja jooksul vaadatakse, kas ja milline huvi liini vastu on ning seejärel pannakse paika edasised tegevused.

Sündmuste kalender
Kõik kategooriad
Oota!
Tagasiside toimetusele