Keskkonnaamet alustab noorte looduskaitsjate koolitusprogrammiga

Sisestatud: 23.03.2016

Keskkonnaamet annab teada, et noore looduskaitsja Junior Rangeri koolitusprogrammi raames peetakse sel kevadel jätkuseminare, kus on teemaks kaitsealused liigid, kaitsealade taastamistööd, merereostus, looduse ja inimese lähendamine ning kohaliku pärandiga tutvumine. Seminaride eesmärk on anda 13-17 aastastele noortele teadmisi Eesti rahvusparkide loodus- ning kultuuriväärtuste kohta.Matsalu rahvuspargis toimub jätkuseminar 22.-23. aprillil.

Esimesed jätkuseminarid toimuvad juba sel nädalal Karula rahvuspargis. 22.-23. märtsil toimuvatel talgutel puhastatakse võsast Ähijärve niitu, meisterdatakse lindude pesakaste ning matkatakse röövlinnuteemalisel retkel.

Lahemaal külastatakse 23. märtsil lendoravate elupaiku, otsitakse nende tegevusjälgi ning arutletakse selle liigi kaitsmise teemal. 24. märtsil õpitakse läbi mängude, tantsude ja laulude tundma Lahemaa põhiranna murdekeelt.

Vilsandi rahvuspargis õpitakse Aarne Tuule juhendamisel looduse vahendamist 16.-17. aprillil toimuval seminaril.

Matsalu rahvuspargis kohtutakse 22.-23. aprillil ning arutletakse merereostuse ja -ohutuse teemadel. Lennart Lennuk räägib loodushuvilistele Läänemere võõrliikidest.

Viimasena toimub jätkuseminar Soomaal. 23.-24. aprillil tutvutakse piirkonna kultuuripärandiga, võetakse ette talgud Pärna talus ning õpitakse tundma niidukooslusi.

Noore looduskaitsja kursuseid on alates 2002. aastast korraldanud Euroopa Kaitsealade ühendus Europarc. Eesti korraldab kursuseid alates 2004. aastast ning tänaseks toimuvad need kõigis Eestimaa viies rahvuspargis. Koolitusprogrammist saab osa kuni 175 noort üle Eesti.
Koolitusi korraldab Keskkonnaamet, programmi läbiviimisse on kaasatud looduskaitse korraldusega tegelevate organisatsioonide esindajad, erialaspetsialistid ja kohalik kogukond. Koolitusprogrammi läbiviimist toetab SA Keskkonnainvesteeringute Keskus.

Lisainfo:

•             Lahemaa rahvuspark: Liina Niinemägi, liina.niinemagi@keskkonnaamet.ee , 5304 7344

•             Vilsandi rahvuspark: Maris Sepp, maris.sepp@keskkonnaamet.ee , 5304 7882

•             Matsalu rahvuspark: Ave Huugen, ave.huugen@keskkonnaamet.ee , 504 7219

•             Karula rahvuspark: Helen Kivisild, helen.kivisild@keskkonnaamet.ee , 525 1552

•             Soomaa rahvuspark: Reet Vaiksalu, reet.vaiksalu@keskkonnaamet.ee, 5308 3344

Sündmuste kalender
Kõik kategooriad
Oota!
Tagasiside toimetusele