Tänasest algasid Digitalgud!

Sisestatud: 25.02.2016

Merekultuuriaasta kutsub üles tuvastama vanu fotosid! 23. veebruarist kuni 4. märtsini toimuvad järjekordsed Eesti mäluasutuste Digitalgud, mis seekord keskenduvad Eesti merendusega seotud paikade, veesõidukite, ehitiste, sündmuste, ajahetkede ja inimeste tuvastamisele vanadelt fotodelt.

Digitalgute eesmärgiks on lisainfo saamine mäluasutustes hoiul olevate puudulikult kirjeldatud piltide kohta, et järgmistel huvilistel oleks neid tulevikus kergem leida ja kasutada. Teema valiti juhindudes tänavusest merekultuuriaastast.

Kuni 4. märtsini on kõigil vabatahtlikel kaasalööjatel võimalik sirvida meie mäluasutuste kogudest välja valitud ajaloolisi pilte. Kõik tuvastamist vajavad pildid on laetud üles, Digitalgute Facebooki lehele kus igaüks saab pilte vaadata ning erinevaid merekultuuriobjekte ja võimalusel ära märkida.

Kuna valdavalt on tegemist vanade fotodega, kutsume üles kaasama Digitalgutele ka vanemat põlvkonda, kelle mälu ja teadmised ulatuvad kaugemale.

Kokku saadeti pilte 14 erinevalt asutuselt ning esimeses voorus ootab talguliste poolt tuvastamist kokku 50 pilti. Sel aastal toimuvad Digitalgud esmakordselt kolmes osas ning järgmised kaks leiavad aset 7.-16. mai ja 1.-10. november.

 

 

 

Digitalgutoimkond
Mihkel Karu
Eesti Meremuuseum
mihkel@meremuuseum.ee

Sündmuste kalender
Kõik kategooriad
Oota!
Tagasiside toimetusele