Peaasi.ee maakondlik infoseminar Haapsalus – räägime vaimse tervise teemadel!

Sisestatud: 22.02.2016

Homme, 23. veebruaril kell 11-15 toimub Haapsalu Kultuurikeskuses MTÜ Peaasjad vaimse tervise teemaline maakondlik infoseminar. Seminaril osalemine on tasuta.

Seminari eesmärk on tutvustada Peaasi.ee portaali ning tegevusi, jagada häid praktikaid ja arutada üheskoos noorte vaimse tervise teemadel. “Seminarile on oodatud eelkõige need, kes töötavad noortega - õpetajad, noorsootöötajad, lastsekatisetöötajad, sotsiaaltöötajad, aga laiemalt kõik vaimse tervise temaatikst huvitatud, “ ütles MTÜ Peaasjad tegevjuht Anna-Kaisa Oidermaa.

 

10.45 Kogunemine
11:00 Sissejuhatus ja tutvumine

11:30 Mis on vaimne tervis – häired ja müüdid
13:00 Paus
13:30 Stigma ja häbimärgistamine – kuidas noortega rääkida?
14:00 Vaimse tervise hoidmine: praktilised nipid ja nõuanded
15:00 Seminari lõppp

Seminare viivad läbi Peaasi.ee meeskonna eksperdid ja koolitajad: Umberto Dorus Geerts (koolitaja, sotsiaalpedagoog), Anna Haasma (kliiniline psühholoog ja e-nõustaja). Seminare rahastatakse Norra toetustest 2009-2014 Rahvatervise programmi raames.

MTÜ Peaasjad ühendab inimesi, kes hoolivad vaimsest tervisest. Peaasja tuumikusse kuulub vaimse tervise ja noorsootöö spetsialiste, konsultante ja kaasamõtlejaid erinevatest eluvaldkondadest. MTÜ Peaasjad püüdleb vaimse tervise teemade mõistva, aruka, paindliku, kuid ka optimistliku ja avatuma käsitlemise poole. Vaimne tervis on inimõigus. Soovime, et inimestel oleksid käepärast vahendid, millega seda õigust teoks teha. 1. juunil 2015 sai MTÜ Peaasjad Lasteombudsmani tunnustusauhinna „Lastega ja lastele“ vaimset tervist puudutava info ja abi kõigile Eesti lastele ja noortele läbi veebiportaali www.peaasi.ee kättesaadavamaks muutmise ning vaimse tervise probleemidega seotud häbimärgistamise vähendamisele suunatud ettevõtmiste eest. Portaal www.peaasi.ee pakub nii üldist informatsiooni, veebipõhist nõustamist, kui ka vaimse tervise, selle hoidmise, probleemide ning nende leevandamise alaseid koolitusi.

 Lisainfo:
Anna-Kaisa Oidermaa
MTÜ Peaasjad
anna-kaisa.oidermaa@peaasi.ee
www.peaasi.ee

Sündmuste kalender
Kõik kategooriad
Oota!
Tagasiside toimetusele