Teeme Ära Maailmakoristus kutsub kõiki eestimaalasi appi maailma puhtaks koristama

Sisestatud: 05.02.2016

Teeme Ära Maailmakoristus (Let’s Do It! World - www.letsdoitworld.org) alustab 4. veebruaril oma esimese ülemaailmse ühisrahastuskampaaniaga. 2018. aasta 8. septembril korraldab Maailmakoristus suure koristuspäeva, millest võtab korraga osa 150 riiki üle maailma. Selleks, et ettevõtmine õnnestuks, vajame Sinu abi.

Kampaania eesmärk 

Kampaaniaga kogutud raha aitab leida ja koolitada 150 oma ala professionaali üle maailma,  kes Eesti eeskujul oma riigi vaid ühe päevaga prügist puhtaks koristavad. Lisaks saab Maailmakoristus Sinu toega alustada ülemaailmse ja uuendusliku prügikaardistusrakenduse loomist, koordineerida rahvusvahelisi koostööprojekte ja palju muud.

Mida me Sinult palume?

       Palun toeta Teeme Ära Maailmakoristuse ühisrahastuskampaaniat (http://igg.me/at/worldcleanupday), ja kui vähegi võimalik, tee seda juba kampaania esimesel päeval, 4. veebruaril. Ka väike toetus suureks on abiks. Maailmas valitsev prügireostus on kiiresti kasvav probleem – isegi kui meie väike Eesti tundub suhteliselt puhas, mõjutab see meidki.

      Aita sõnumit levitada: kutsu oma sõpru, kolleege ja koostööpartnereid seda erakordset ettevõtmist toetama ning kampaaniat võrgustikes jagama.

Kuidas Eestist alguse saanud Teeme Ära veelgi kiiremini kasvaks?


Ülemaailmse koristuspäeva plaani neli sammu

       Kõigepealt tuleb leida ja koolitada 150 riigis võimekad liidrid, kes on valmis võtma oma eesmärgiks koduriik 2018. aastal ühe päevaga puhtaks koristada – nii nagu see toimus Eestis, aga ka Lätis, Leedus, Sloveenias ja mujal. Kogutud toetus suunatakse eelkõige selle peamise sammu elluviimiseks.

       Teine samm on kaardistada kogu maailma prügi. Selleks kaasab Maailmakoristus oma ala tipptegijaid ning tänapäeva tehnoloogiad. Prügiprobleem kasvab murettekitava kiirusega, ja ometi pole keegi seni kogu maailmas vedelevat prügi ära kaardistanud. Osa ühisrahastuskampaaniaga kogutud annetustest suunatakse selle vajaliku rakenduse loomiseks.

       Kolmanda sammuna toimub 2018. aasta 8. septembril enneolematu Teeme Ära prügikoristuspäev ja kampaania. Kutsume kogu maailma üles prügi koristama.

       Neljas ja viimane ülesanne on tuua oma ala eksperdid ja organisatsioonid kokku, et panna paika plaan, kuidas maailm edaspidi ka puhtana hoida. Seda plaani tutvustab Maailmakoristus ettevõtjatele, otustajatele ja inimestele üle maailma.

 

Teeme Ärale omaselt on eesmärk taaskord äärmiselt ambitsioonikas, aga eestimaalased on ennegi üheskoos korda saatnud imelisi asju, mida varem ei peetud realistlikuks. Vaid mõne aastaga on Eesti algatusest kasvanud ülemaailmse kodanikuliikumine, mis on pälvinud rahvusvahelist tägelepanu. Teeme Ära aktsioonides on kaasa löönud juba üle 14,5 miljoni osaleja, kes on loodusest ära koristanud ligikaudu pool miljonit tonni prügi.

Selle kogemuse p
õhjal, ja Sinu abiga, usume meiegi, et üheskoos suudame Teeme Ära Maailmakoristuse viia hoopis uuele tasemele.

Oled ju Sinagi olnud üks nendest, kes on selle eduloo sünnile kaasa aidanud – olgu siis talgupäeval osaledes või ideed toetades. Tule veelkord appi ja teeme üheskoos puhtaks kogu planeedi.

Puhas maailm saab alguse Eestist – anna Maailmakoristusele hoogu juurde Indiegogos (http://igg.me/at/worldcleanupday)!

----

Teeme Ära – üks kiiremini kasvavaid kodanikualgatusi maailmas

2008. aastal koristas 50 000 eestimaalast vaid viie tunniga kogu Eestimaa looduses vedelevast prügist puhtaks. Tänaseks on sellest algatusest saanud ülemaailmne liikumine Lets Do It! World (Teeme Ära Maailmakoristus). Idee on jõudnud 112 riiki ja see on pälvinud rahvusvahelist tähelepanu. 8. septembril 2018 veab Teeme Ära Maailmakoristus eest enneolematut ühist ülemaailmset koristuspäeva, millest võtab samal päeval osa 150 riiki.

Ülisuured koristusaktsioonid on eestimaalaste eeskujul toimunud näiteks Lätis, Leedus, Sloveenias, Bulgaarias, Albaanias, Kosovos, Ukrainas, Rumeenias, Portugalis ja Itaalias. Ideest on innustunud kümned tuhanded inimesed isegi Indias, Brasiilias, Filipiinidel, Hong Kongis, Iraanis, Indoneesias, Afganistanis ning mujal.

Sündmuste kalender
Kõik kategooriad
Oota!
Tagasiside toimetusele