XII noorte laulu- ja tantsupidu “Mina jään”

Sisestatud: 20.01.2016

Tänasest saavad laste ja noorte kollektiivid, kes soovivad osaleda 2017. aasta noorte laulu- ja tantsupeol end peole registreerida.

XII noorte laulu- ja tantsupeole registreerimine toimub 19. jaanuarist kuni 22. veebruarini. Selleks tuleb kollektiivi kontaktisikul või juhendajal täita laulu- ja tantsupeo elektroonilises registris kollektiivi nimel taotlus aadressil http://register.laulupidu.ee/ (Kui oled juba kasutaja, siis vajuta ekraani paremal üleval nurgas tekstile: Logi sisse) 

Laulupidu tõstab esile uue põlvkonna heliloojate loomingu, ning kogemustega dirigentide kõrval saavad oma esimese laulupeo kogemuse ka mitmed noored dirigendid. Korraldajate sõnul on noorte laulu- ja tantsupeo teema “Mina jään” otsekui allkiri, mis seob meid oma juurtega, ükskõik kuhu elutee meid maailmas ka viib. See on põlvest-põlve hoitud vaimne ja väärtuspõhine side Eestiga, mis sügaval südames meid ikka siia tagasi kisub.

Tantsupeol etendatav lugu kannab edasi igikestvaid väärtusi. “Lavastuse teljeks on meie põhjamaisele loodusele iseloomulik aastaaegade vaheldumine ja peategelaste – vanaisa ja noorte – jutustus kullakera hoidmisest”, selgitas tantsupeo pealavastaja Margus Toomla. “Soovime jutustada südamliku ja selge loo, mis peidab endas pärimuse väärtustamise ja hoidmise, vastutuse võtmise ja eluringi katkematuse kandmise teemasid”, lisas ta.

Noorte laulupeo peadirigendiks on Heli Jürgenson, tantsupeo pealavastajaks on Margus Toomla. 

XII noorte laulu ja tantsupidu toimub 30. juuni - 2. juuli 2017 Tallinna lauluväljakul ja Kalevi staadionil.

Vaata lisa uuenenud kodulehelt www.laulupidu.ee

Sündmuste kalender
Kõik kategooriad
Oota!
Tagasiside toimetusele