HKHK korraldas 4. korda ETTEVÕTLUSPÄEVI

Sisestatud: 11.01.2016

7.- 8. jaanuaril toimusid HKHK-s ettevõtluspäevad, mille käigus omandasid Haapsalu kutsehariduskeskuse õpilased teadmisi ja oskusi ettevõtte loomiseks.

 

Parimaks äriideeks osutus veebi teel puhastusteenust vahendav ettevõte CleanR, teist ja kolmandat kohta jäid jagama toidupoe äpi ShopTrans ja transpordi äpi Trans-connect ideed. Võitjate meeskonda kuulusid Jürgen Ulla, Tauro Bergmann, Henri Läll, Cesilia Palusoo, Kertu Tõnurist, Aike Kaasik, Rasmus Maipuu ja Carina Peek.

Meeskonnatöö käigus sündis äriidee, valmistati ettevõttele koduleht, tehti liftikõne video, küsitleti potentsiaalseid kliente, koostati turundusürituste plaan aastaks, viidi läbi hinnaarvutused ja koostati kasumiaruanne. Loodud ettevõttes tuli määrata liikmete töörollid ja jaotada ülesanded, et jõuda parima tulemuseni. Oma äriideed pidid õpilased kaitsma ja esitlema seda ka teistele rühmadele ning saalitäiele rahvale.

Ettevõtluspäevadest võtsid osa koka, arvuti ja majutusteeninduse teise ning kolmanda kursuse õpilased. Äriideede teemad olid mitmekesised, nagu näiteks soojenevate koerakausside, soojendavate susside, pulsikellade, külmkappide, autosoojendajate ja pulgakommide tootmine. Teenindusettevõtteid loodi toidupoe ja transpordi äppide kasutajatele ning puhastusteenuste ja kohukeste vahendamiseks.

Õpilased olid entusiastlikud ja tegutsemishimulised vaatamata üsna keerulistele ülesannetele, mis korraks ka mõnes meeskonnas motivatsiooni alla tõmbas ja enda võimetes kahtlema pani. Seda suurem oli aga rõõm kui probleemile lõpuks lahendus leiti. Ürituse lõpus said osalised ise veebis telefonidega hääletada, milline oli just nende meelest parim äriidee.

Suurem osa õpetajate ja õpilaste vahelisest suhtlusest toimus Padlet keskkonnas, kus sai alla laadida tööjuhendeid, üles laadida valmis ülesandeid ning vahetada erinevaid linke ja küsimusi õpilaste ning õpetajate vahel.

Õpetajatest juhendasid kogu üritust Ingrit Kera, Pille Nool, Ülle Moks ja Enna Kallasvee, kes jäid õpilaste pingutusega ettevõtlusvallas väga rahule. Ettevõtluspäevi korraldatakse Haapsalu Kutsehariduskeskuses 4 korda.

FOTOD 

Sündmuste kalender
Kõik kategooriad
Oota!
Tagasiside toimetusele