Verekeskus kutsub jõulueelsele heateole Haapsalu Kultuurikeskuses!

Sisestatud: 21.12.2015

Põhja-Eesti Regionaalhaigla verekeskus ootab nii uusi kui ka püsidoonoreid verd loovutama 22. detsembril kella 11.00-15.30 Haapsalu Kultuurikeskuses (Posti 3) toimuvale doonoripäevale.

„Verekeskus tähistab jõulukuud eriliselt – pakume doonoritele piparkooke, mandariine, jõuluglögi ning toimub jõululoterii, kus jõulumeeleolu aitavad luua enam kui 30 Eesti ettevõtet, muuseumi ja teatrit. Kõigi detsembris verd loovutanud doonorite vahel loositakse välja Tallinki poolt välja pandud Tallinn-Stockholm-Tallinn kruiis neljale.“ kirjeldas verekeskuse arendusjuht Ülo Lomp.

Viimati olime Haapsalu Kultuurikeskuses doonoripäevaga 25. novembril ning siis loovutas verd 46 doonorit ja kokku saime üle 20 liitri hinnalist verd. „Täname kõiki verd loovutanud inimesi ning loodame südamest, et ka
seekordset doonoripäeva väisab rohkelt Läänemaa doonoreid, et teha üks ilus ja hooliv jõulukingitus. Pikad pühad on ees, kuid paraku juhtuvad õnnetused, mil doonorite abi vaja on, paraku ka pühade ajal “ toonitas Ülo Lomp.

Doonoriks sobib terve, puhanud ja söönud ning vähemalt 50 kg kaaluv inimene vanuses 18–60 eluaastat, kes on Eesti Vabariigi kodanik või elanud Eestis elamisloa alusel üle ühe aasta. 

Verekeskus julgustab doonoreid verd loovutama regulaarselt, kolm-neli korda aastas. Meestel peab kahe vereloovutamise vahel olema 60 päeva ja naistel soovitavalt 90 päeva.

Iga vereloovutus aitab vähemalt kolme patsienti. Doonorite verd kasutatakse rasketel operatsioonidel ja sünnitustel, patsientide raviks verejooksu, raske trauma, aneemia, leukeemia, vähi- ja maksahaiguste, põletuste ning paljude teiste haiguste puhul. Doonorivere toel on võimalikud teha ka paljusid plaanilisi operatsioone, mida muidu liiga suure verekaotuse kartuses ei saaks sooritada. Eesti haiglates tehakse vereülekanne ligi 20 000 patsiendile aastas.

Lisainfot saab verekeskuse kodulehelt www.verekeskus.ee ning Facebooki fännilehelt “Doonorid ja Sõbrad”

Verekeskus tänab südamest kõiki Läänemaa doonoreid head tegemast, soovib kõigile rahulikku jõuluaega, palju tervist ja rõõmu lähedastest ning ootab uusi toredaid kohtumisi!

Sündmuste kalender
Kõik kategooriad
Oota!
Tagasiside toimetusele