AASTA ÕPIRÄNDE EDENDAJA ON HELI HEIMO

Sisestatud: 14.12.2015

9. detsembril toimus Tallinnas Õpetajate Majas tänuüritus „Archimedes tunnustab“. Haapsalu Kutsehariduskeskus noppis sellel üritusel mitmeid tiitleid:

  • Aasta õpirände edendaja 2015 on välisuhete koordinaator Heli Heimo

Heli Heimo on edukalt ellu viinud ja koordineerinud suuremahulisi õpirändeprojekte, mille käigus on arvukalt Haapsalu Kutsehariduskeskuse õpilasi osalenud praktikatel Euroopa koolides ja ettevõtetes.

Praktikaprojekti "HKHK õpilaste uued oskused Euroopast" käigus osales välispraktikatel Euroopas 108 Haapsalu kutsehariduskeskuse õppurit pea kõigilt erialadelt. Uusi oskusi käidi õppimas Soomes, Taanis, Poolas, Prantsusmaal, Portugalis, Itaalias, Sardiinias, Slovakkias, Sloveenias, Saksamaal ja Maltal. Projekti tegevuste kajastamiseks on Heli Heimo algatanud praktikablogi, kuhu ta järjepidevalt kaasab välisprojektides osalenud õpetajaid ja töötajaid ning mis koondades kogu praktikaprojektiga seotud infot ja vahetuid elamusi, innustab uusi õppijaid osalema edasistel välispraktikatel.

Olles ise aktiivne uute oskuste omandaja, väärtustab ta elukestvat õppimist ka kooli töötajates luues ja koordineerides personalile mõeldud lähetus- ja koostööprojekte, et võimalikult paljud töötajad saaksid täiendada oma teadmisi ja oskusi välislähetuste kaudu Euroopa kutsekoolides ja ettevõtetes.

Tänu temale on Haapsalu Kutsehariduskeskus saanud tuntuks kooli välispartnerite seas hästi läbimõeldud koostööprojektide ja ettevõttepraktikate korraldamise läbi. Nii näiteks võttis kool aastatel 2013-2014 vastu 36 välisõpilast ning 55 õpetajat jm töötajat.

Järgnevateks aastateks 2015-2017 on juba rahalise toetuse saanud ka järgmine projekt "Parimaid praktikaid Euroopast", milles osaleb 99 õpilast.

Projektide koostamisel ja elluviimisel lähtub Heli Heimo kooli arengukava suundadest, mis näevad ette kõigi erialade parimatele õpilastele välispraktikate võimaldamist ning enamikule töötajatest Euroopa kutsekoolide külastamist.

  • Välispraktika kajastuste konkurssi parima foto autor on mööblirestauraatori eriala vilistlane Mirjam Averin.

Üritusel jagati aasta parima tudengiblogija, edukaimate Elukestva Õppe Programmi koostööprojektide, parimate kutseõppurite blogide, praktikalugude ja fotode, aasta parima haridusvideo, -disaini ja -nutiteo ning aasta parima õpiränduri ja õpirände edendaja tänukirjad.

Aasta parim blogija valiti noorte seast, kes on avaldanud oma Erasmuse õpiperioodi lugusid Delfi “Tudengiblogis”.Eluesktva Õppe Programmi (2007-2013) viimaste aastate säravaimad koostööprojektid hõlmasid endas üldhariduse, kutsehariduse ja täiskasvanuhariduse projekte. Lisaks tunnustati veel kutseõppureid, kes on kirjutanud silmapaistvad õpirände praktikalood, jäädvustanud muljetavaldavaimad fotod ning kajastanud oma tegemisi ajaveebides ehk blogides. Kutseõppurite konkursile saadeti 26 ajaveebi, 32 praktikalugu ja 103 fotot.

Kategooriates “Aasta video hariduses”, “Aasta disain hariduses” ja “Aasta nutitegu hariduses” esitati kokku 23 tööd, millest tihedaim konkurents oli videode seas. Viimasena anti üle aasta õpiränduri ja aasta õpirände edendaja tänukirjad.

Lisainfo

Sündmuste kalender
Kõik kategooriad
Oota!
Tagasiside toimetusele