Muinasjututeemaline seminar Haapsalus

Sisestatud: 07.12.2015

29. detsembril toimub Lääne Maakonna Keskraamatukogu lasteosakonnas (Haapsalu, Wiedemanni 11) Eesti Kirjandusmuuseumi Eesti Rahvaluule Arhiivi / Tartu Ülikooli muinasjuttude töörühma seminar „Muinasjutust mitme kandi pealt“.

Vaatluse alla tulevad muinasjutud lähedalt ja kaugelt – nii Läänemaalt kui eesti asundustest Lätis ja Siberis. Lisaks käsitletakse jutte eri vaatenurkade alt – kuulujuttudest reklaamide ja tõsielusarjadeni. 

Ettekannetega esinevad Pille Kippar, Anu Korb, Inge Annom, Kärri Toomeos-Orglaan, Krista Kumberg, Reeli Reinaus ja Risto Järv.

Lisaks tutvustatakse uusi väljaandeid: „Ussi naine. Muinasjutte soovide täitumisest“, „Roosi Siberi lood“ (mõlemad Eesti Kirjandusmuuseumi Teaduskirjastus), „Eesti imemuinasjuttude kuldraamat“ (TEA). Müügil on Eesti Kirjandusmuuseumi ja TEA kirjastuse väljaanded. Sellele järgneb muinasjututeemaliste lühifilmide vaatamine.

Soovijaile väljastatakse koolitustõend. Oma osavõtust ja koolitustõendi saamise soovist palume teatada meiliaadressil era@folklore.ee hiljemalt 22. detsembriks.

Seminari korraldavad Eesti Kirjandusmuuseumi Eesti Rahvaluule Arhiiv, Tartu Ülikooli eesti ja võrdleva rahvaluule osakond ning Lääne Maakonna Keskraamatukogu.

Seminari kava leiad SIIT

Sündmuste kalender
Kõik kategooriad
Oota!
Tagasiside toimetusele