Lääne-Nigula vallas avati esimene laste robootikaring

Sisestatud: 16.11.2015

10. novembril toimus Palivere Põhikoolis Läänemaa esimese laste robootikaringi avaüritus, kus lapsed meisterdasid ise elektri- ja päikesepaneelidega sõidukeid, tuulegeneraatoreid ning käivitasid uued iseliikuvad robotid.

Robootikaringi juhendaja Kristel Terepingi sõnul on robootika- ja programmeerimisringi oodatud põhikooli õpilased ning uuest aastast ka algklasside lapsed. “Tegelikult tärkab lastes huvi arvutite vastu varemgi, kuid siis saab omandatut juba hästi ka koolitarkusega siduda,” märkis Tereping ning lisas, et tema soov oligi seda huvi ära kasutada ja kohalikele lastele sellist huviharidust pakkuda, mis samal ajal ka loogilist mõtlemist, probleemide lahendamist ja meeskonnatööd õpetaks. Robootikaringi käivitamiseks vajaminev ligi 3000-eurone toetus saadi suvel toimunud Epiima heategevuskampaaniast.

“Usun, et noorte IT- ja tehnoloogiaharidusse panustamine on just kohalikul tasandil oluline, sest uued e-lahendused ja tehnoloogiafirmad võivad alguse saada just siit laste robootikaringist tärganud huvist,” rääkis Tereping. “Selle kõige eest peame tänama Epiima, kes oma heategevuskampaaniaga üle kogu Eesti laste huviharidusele õla alla on pannud ja ka meie ringi toetada otsustas.”

Epiima müügi- ja turundusdirektori Jaak Uusi sõnul on tänaseks ellu viidud nii laste spordi- kui huvitegevusega seotud projekte, kuid hariv ja innovaatiline robootikaring jäi žüriile kohe silma. “Loomulikult oli meil hea meel sellist projekti toetada, aga tegelikult tuleb tänusõnad öelda just tublidele kohaliku elu arendajatele, kes lastele selliseid võimalusi loovad,” lausus Uus.

Suurim kohalikke piimafarmereid ühendav meierei Epiim annetas juulis igalt juustu- ja võipakilt kümme senti Eesti laste vaba aja veetmise võimaluste parandamiseks loodud fondi. Kuu ajaga koguti ligi 30 000 eurot ning avalikul konkursil laekus Epiimale üle 50 lastele suunatud projekti toetusavalduse üle Eesti. Algatused, mida fond toetab, valis välja ettevõtmise žürii, kuhu kuuluvad patroon Hanna-Liina Võsa, MTÜ Koos Laste Heaks juht Toomas Palu ning Epiima juhatuse esimees Jaanus Murakas.

Lisainformatsioon:
Kristel Tereping
Palivere Põhikooli robootikaringi juhendaja
Tel: 528 76 29
E-post: kristeltereping@gmail.com

Sündmuste kalender
Kõik kategooriad
Oota!
Tagasiside toimetusele