Naima Neidre originaalillustratsioonide näitus Lääne Maakonna Keskraamatukogus

Sisestatud: 03.11.2015

5. novembril kell 17.00 avatakse Lääne Maakonna Keskraamatukogus (Posti 3) graafik Naima Neidre illustratsioonide näitus. Avamisel on kohal ka kunstnik ise.

1970. aastate algusest tänaseni on Naima Neidre (s. 1943) üks Eesti silmapaistvamaid graafikuid. Neidre on sündinud Läänemaal Ridala vallas, Kiviküla külas. Õppis kunstnik Asuküla Algkoolis, hiljem Haapsalu 1. Keskkoolis. Läänemaalt suundus Naima Neidre edasi lõunasse ja asus õppima Tartu Kunstikoolis, millele järgnesid õpingud omaaegses Eesti Riiklikus Kunstiinstituudis, mis päädis 1971. aastal graafika eriala diplomiga. Vabagraafika loomise kõrval on Naima Neidre illustreerinud umbes kolmkümmend kirjandusteost, tegelenud akvarelli ja joonistustega ning teinud eksliibriseid. Sealhulgas on ta ka Lääne Maakonna Keskraamatukogu eksliibrise autor. 

Naima Neidre on illustreerinud põhiliselt luulekogusid. Nii on ka 
käesoleval näitusel Lilli Prometi kunstmuinasjuttude kogule “Taputilgake” ja Pierre Chaderlos de Laclos proosaraamatu “Ohtlikud suhted” loodud illustratsioonide kõrval väljas kuue luulekogu illustratsioonid: Lydia Koidula “Mu isamaa on minu arm”, eesti haikude valimik “Kõik siin maailmas”, Erni Krusten “Hellus”, Uku Masing “Luule IV”, Tuglasele pühendatud Vesipapi luulekogumik „Kuningamaa“ , lisaks Ene Mihkelsoni valikluulekogule „Kaalud ei kõnele“.

Pika loometee jooksul on kunstniku eelistatumaks tehnikaks kujunenud ofort, samuti tuši- ja pliiatsijoonistus, akvarell ja pastell. Teda inspireerinud nähtavat, sageli maastikunäolist ja fantaasiarikast maailma annab Neidre edasi tundliku ja dünaamilise joonega väljendusrikkalt ning sugestiivselt.
Naima Neidre on Eesti Kunstnike Liidu ja Eesti Vabagraafikute Ühenduse liige. Teda on pärjatud mitmete auhindadega, sealhulgas ka Eesti kunsti Oskari ehk Kristjan Raua preemiaga 2004. aastal.

Naima Neidre originaalillustratsioonide näitus on väljas raamatukogu kojulaenutuse vahelael, lugemissaalis ning selle fuajees 4. detsembrini. 

Sündmuste kalender
Kõik kategooriad
Oota!
Tagasiside toimetusele