Laupäeval, 24. oktoobril kohtuvad raamatukogus erinevad teraapia vormid

Sisestatud: 20.10.2015

Lääne Maakonna Keskraamatukogu kutsub osalema laupäeval, 24. oktoobril toimuval perepäeval „Teraapia raamatukogus“. Programm jaotub tänavu kahte majja- keskraamatukokku (Posti 3) ja lasteraamatukokku (Wiedemanni 11).


Lasteraamatukogus kohtub huvilistega kirjanik Juhani Püttsepp, kes viib läbi nukuteraapiat. Eesti Abi- ja Teraapiakoerte Ühingust tuleb külla vabatahtlik ja lugemiskoerte koordinaator Heleri Hanko koos koer Marta ja tema perenaise Liis Teesaarega. Tutvustatakse loomadega läbiviidavaid teraapiaid ja ühtlasi on lastel võimalus koerale lugeda. 

Keskraamatukogus kohtub huvilistega Jim Ashilevi, kes tutvustab oma uut romaani „Kehade mets“ ning räägib teatri ja kirjanduse teraapilisest mõjust inimesele. Vahepalana ergutab meeli ja keeli Eestis üks juhtivamaid espressoettevõtteid KAFO, kes pakub lahkesti oma erikohvisid ja tutvustab neid. Vabastavaid ja stressi ennetavaid harjutusi viib läbi naeruterapeut. Naeruteraapia paneb inimesed ennast tundma õnnelikumana, tervemana, elujõulisemana ja energilisemana. Kunstnik Kai Kaljo räägib oma näitusest „Haapsalu värviraamat“ ja  värvimise teraapilisest mõjust. Viimasel aastal on populaarsust kogunud täiskasvanutele mõeldud värvimisraamatud, mida on võimalik endale soetada ka perepäevalt. MTÜ Kakora tutvustab keskraamatukogus vaegnägijatele mõeldud audioraamatuid ja lasteraamatukogus puuteraamatuid. Kakoraga on kaasas ka viimase kahe aasta parimaks heliraamatute sisselugejaks valitud Valli Pärn.

Lisaks toimub perepäeval raamatumüük kirjastustelt Allikaäärne, Sinisukk, Triquetra Kirjastus, Varrak. Hea võimalus soetada lähenevate jõulude eel kingituseks raamatuid.

Perepäeva päevakava:

Keskraamatukogu Posti 3

11.00  MTÜ Kakora tutvustab audioraamatuid
12.00  Naeruteraapia
13.00  Värvimisteraapia 
14.00  Kohtumine kirjanik, näitleja ja kultuuriajakirjanik Jim Ashileviga

Lasteraamatukogu Wiedemanni 11
11.00  Eesti Abi- ja Teraapiakoerte Ühing koos lugemiskoer Martaga
12.00  MTÜ Kakora tutvustab puuteraamatuid
13.00  Kohtumine lastekirjanik Juhani Püttsepaga 

Toetajad: Eesti Kultuurkapitali Läänemaa ekspertgrupp, KAFO, Downtown Visuals.

Üritus on tasuta!

Sündmuste kalender
Kõik kategooriad
Oota!
Tagasiside toimetusele