Eesti Reumaliit tõstab koostöös reumatoloogidega teadlikkust podagra kohta

Sisestatud: 20.10.2015

Neljapäeval, 22. oktoobril kell 16.00 toimub Haapsalu Kultuurikeskuses (Posti 3, Haapsalu) Eesti Reumaliidu teabepäev, mille teemaks on Euroopa elanikkonna vananemise ning eluviiside muutumise tõttu aina rohkem esinev haigus – podagra.

„Kõigil, kes harrastavad igapäevaselt istuvat tööd, liiguvad vähe ja ei pööra rõhku tervislikule ja mitmekesisele toitumisele, on soodumus podagrasse haigestuda,“ selgitab Eesti Reumaliidu tegevjuht Marek Jaakson teabepäeva olulisust. 

Podagra on ülemaailmselt enam levinud liigesepõletik meestel, ent seda esineb ka naistel. Haigus tekib, kui veres tõuseb ainevahetuse jääkprodukti kusihappe tase liiga kõrgele, nii et see hakkab ladestuma liigestesse ja tekitab seal ägeda põletiku. Lisaks liigesekahjustusele suurendab podagra ka südame-, neeru- ja teiste süsteemsete haiguste tekke riski.

Podagra teabepäeval räägib Ida-Tallinna Keskhaigla reumatoloog Maria Üprus haiguse olemusest, tekkest ning toitumisest, mis aitaks seda ennetada. Ühtlasi tutvustatakse teabepäeval Eesti Reumaliidu tegevust.

Kokku korraldab Eesti Reumaliit sellel aastal 17 teabepäeva  kõikides maakondades, sealhulgas Tallinnas ja Ida-Virumaal ka vene keeles.


Lisainfo:

Kadi Hainas | Eesti Reumaliidu kommunikatsioonijuht
E-mail: kadi@reumaliit.ee | Mobile: +372 51 993 966
Eesti Reumaliit / Estonian Rheumatism Association
Toompuistee 10 Tallinn 10137 Estonia
www.reumaliit.ee

 

Sündmuste kalender
Kõik kategooriad
Oota!
Tagasiside toimetusele