Verekeskus tuleb taas Haapsallu!

Sisestatud: 09.10.2015

Põhja-Eesti Regionaalhaigla verekeskus ootab nii uusi kui ka püsidoonoreid verd loovutama 15. oktoobril kella 11-15.30 Haapsalu Kultuurikeskuses (Posti 3) toimuvale doonoripäevale.

 

„Ootame väga nii Haapsalu kui ka kogu Läänemaa inimestega kohtumisi, sest siinsed doonorid on sellised vahvad ja suure südamega inimesed, kes igal korral on nii meie doonoripäevi kui ka doonoritelke heatujuliselt ja rohkearvuliselt väisanud ning meie verevarusid tõhusalt täiendanud,“ sõnas Põhja-Eesti Regionaalhaigla verekeskuse doonorluse arendusjuht Ülo Lomp, juhtides tähelepanu, et johtuvalt haiglate tellimustest, on viimasel ajal eriti suur nõudlus 0, A ja B reesusnegatiivse vere suhtes, kuid täiendamist vajavad ka kõigi teiste veregruppide verevarud: „Kõik endast ja teistest hoolivad inimesed on väga oodatud!“

Viimati käis Regionaalhaigla verekeskus Haapsalu Kultuurikeskuses tarkusepäeval, 1. septembril ning siis külastas doonoripäeva 75 inimest, tervislik seisund lubas verd loovutada 65 doonoril ning kokku saime ligi 30 liitrit hinnalist verd. Haapsalus algas ka Regionaalhaigla tänavusuvine doonoritelkide tuur – 1. ja 2. juunil lossiesisel platsil olnud rõõmsaid kollaseid doonoritelke külastas 237 tublit läänlast, tervislik seisund lubas verd loovutada 206 doonoril ning meie verevarud täienesid ligi 93 liitri hinnalise nestega. Tänavune pisut jahedamate ilmadega suvi oli väga sobilik doonoritelkide tuurile, mis kujunes üheksa aasta kõige edukamaks. Meie rõõmsaid kollaseid telke külastas rekordarv doonoreid ning suuresti tänu seal verd loovutanud heatahtlikele ja rõõmsatujulistele inimestele, said kõik verd vajanud patsiendid abi,“ märkis Regionaalhaigla verekeskuse juhataja Riin Kullaste, lisades:Verekeskus tänab südamest kõiki verd loovutanud Haapsalu ja Läänemaa inimesi!

Doonoriks sobib terve, puhanud ja söönud ning vähemalt 50 kg kaaluv inimene vanuses 18–60 eluaastat, kes on Eesti Vabariigi kodanik või elanud Eestis elamisloa alusel üle ühe aasta. Verekeskus julgustab doonoreid verd loovutama regulaarselt, kolm-neli korda aastas. Minimaalne kahe vereloovutamise vaheline aeg peab olema 60 päeva, naistel soovituslikult 90 päeva. Doonoripäevale tulles tuleb kaasa võtta isikut tõendav dokument.

Iga vereloovutus aitab vähemalt kolme patsienti. Doonorite verd kasutatakse rasketel operatsioonidel ja sünnitustel, patsientide raviks verejooksu, raske trauma, aneemia, leukeemia, vähi- ja maksahaiguste, põletuste ning paljude teiste haiguste puhul. Doonorivere toel on võimalikud ka paljud plaanilised operatsioonid, mida muidu liiga suure verekaotuse kartuses ei saaks sooritada. Eesti haiglates tehakse vereülekanne ligi 20 000 patsiendile aastas.

Lisainfot saab verekeskuse kodulehelt www.verekeskus.ee  ning Facebooki fännilehelt “Doonorid ja Sõbrad”

 

Pildivaliku tänavustest Haapsalu telkidest leiab siit

Sündmuste kalender
Kõik kategooriad
Oota!
Tagasiside toimetusele