Haapsalu raamatukogus avatakse Peeter Langovitsi näitus „10 aastat Euroopa Liidus. Tänavapiltniku tagasivaade“

Sisestatud: 30.09.2015

Teisipäeval, 6. oktoobril kell 13.00 avatakse Lääne Maakonna Keskraamatukogus (Posti 3) Peeter Langovitsi fotonäitus, mille pildid on tehtud Eesti Euroopa Liiduga liitumise päeval 1. mail 2004 ning täpselt kümme aastat hiljem, 1. mail 2014. Näituse korraldaja on Euroopa Komisjoni Eesti esindus.

Igapäeva askeldustes ei märka me sageli kõike, mis meid ümbritsevas aastatega muutunud on. Kui Euroopa Liiduga ühinemise päev 2004. aastal oli sündmusterohke, siis 2014. aasta mai algus möödus eriliste ettevõtmisteta. Kümme aastat pole pikk aeg, et teha kõrgelennulisi üldistusi. Põlise tallinlasena püüdsin ka sel päeval jäädvustada kõike tavalist, milles elame ja hingame. Olin kaameraga samadel radadel, mis 10 aasta eest kaadrisse jäid, kuid ka mujal, mis hetkel meeli köitis. Näitus sündis spontaanselt ega pretendeeri Tallinnas toimunu täielikule dokumenteerimisele. See on minu kui tänavapiltniku subjektiivne vaatenurk,“ ütles Peeter Langovits näitust kommenteerides.

Peeter Langovits on pressifotograafina tegutsenud ligi 30 aastat, neist 19 aastat ajalehes Postimees. Fotokaamera pole olnud talle üksnes töövahend – kirgliku tänavapiltnikuna on Peeter Langovits harjunud maailma vaatama läbi kaamerasilma ka tööst vabadel hetkedel.

Näitus jääb Haapsalu raamatukokku avatuks oktoobrikuu lõpuni. Raamatukogu on avatud esmaspäevast - reedeni kell 10.00 - 18.00 ja laupäeviti kell 10.00 - 15.00.

Näituse toomist Haapsallu toetab Europe Direct Läänemaa.

Olete oodatud!

Sündmuste kalender
Kõik kategooriad
Oota!
Tagasiside toimetusele