Kolmapäeval algab Lihulas 13. Matsalu rahvusvaheline loodusfilmifestival

Sisestatud: 14.09.2015

Kolmapäeval, 16. septembril algab Lihulas 13. Matsalu rahvusvaheline loodusfilmide festival. Festivalile on üles antud rekordarv filme 82 maailma riigist.

Võistlusprogrammi on valitud 31 filmi,  mis võistlevad kahes kategoorias: A- Loodus  ja B- Inimene ja loodus.  Filme hindab  2 žüriid koosseisus: A- kategooria – Rein Kuresoo, Maire Toming, Ilias Missyris (Soome); B-kategooria – Irjaleena Eriksson (Soome), Robert Jürjendal, Kaari Saarma.  

Festivali avaüritus algab  16. septembril kell 18 Lihula kultuurimaja suures saalis, festivalilinastused aga algavad juba hommikul kell 10 laste  loodushariduspäeva programmiga.  Näitame  filmi „Liivalood“.   Lastega kohtub Loodusmuuseumi merebioloog Lennart Lennuk. Järgnevad laste töötoad mitmesugustel huvitavate teemadega.

Sama kavaga laste loodushariduspäev on ka neljapäeval, 17. septembril kell 10 Haapsalu kultuurikeskuse suures saalis ja reedel, 18. septembril Tallinna Loomaaia loodusharidusmajas.

Festivali avaürituse filmiks oleme tänavu valinud  Uus-Meremaa filmi  „Sõnatu. Polaaralad“. Loodusfotograafi ja filmimehe  Richard Sidey poolt  kümne aasta jooksul Arktikas, Antarktikas ja lähispolaarpiirkondades üles võetud film on kaunis visuaalne meditatsioon valguse ja elu teemal maailma eri  otstest.

Festivali ajal toimub ka ümarlauakeskustelu,  millel  seekord keskendume konnadele. 

Festivalifilme saab tänavu vaadata  kolmes saalis. Lihula kultuurimaja suures saalis linastub võistlusprogramm,  kultuurimaja peeglisaalis lisaprogramm. Lihula mõisa I korruse saalis infoprogramm.

Võistlusprogrammi filmid tõlgitakse vaatajatele (peatelefonidesse) eesti keelde, ülejäänud filmid linastuvad originaal- või inglise keeles. Lisaks on festivalil, nagu ikka, ka videoraamatukogu, kus soovijad saavad festivalifilme iseseisvalt monitoridelt vaadata.

Osa festivalist kulgeb Haapsalus ja Tallinnas.  Tänavu linastuvad filmid Haapsalu Iloni Imedemaa saalis  ja Tallinna Loomaia loodusharidusmajas neljapäevast pühapäevani.

Juba traditsiooniliselt on festivalil oma osa ka loodusfotograafial. Üles pannakse 7 loodusfotonäitust . 

Laupäeval, 19. septembril on fototöötoad  ja muud fotoüritused Lihula mõisas, esinejateks Kimmo Ohtonen, Arne Ader, Urmas Tartes, Remek Meel, Argo Nurs ja Pääro Metsand.

Lihula mõisa ühes saalis on eksponeeritud ehetenäitus „Sümbioos“, kus kunstnikud  Kai Kubja, Merilin Tõnisoja, Ivi Talzi, Kadi Kübarsepp, Harry Tensing, Keiu Koppel, Elo Uibokand, Margit Paulin ja Kertu Tuberg on vorminud loodusest ammutatu käega katsutavatesse materjalidesse - metalli, savisse, puitu, paberisse.

Koos Lääne Eluga üllitame jälle festivali ajalehe MAFF, mille kaheksal leheküljel tutvustatakse festivali, osavõtjaid ja filme.

Festivali auhinnatseremoonia toimub laupäeva, 19. septembri õhtul kell 18. See annab võimaluse demonstreerida pühapäeval, 20. septembril  auhinnatud filme uuesti.

 

Info festivali kohta, festivaliürituste ja filmilinastuste kavad festivali kodulehel: www.matsalufilm.ee

Filmiprogrammi juht  Heli Tetlov, te. 5050131, e-post helitetlov@gmail.com

fotoprogramm – Heiko Kruusi, tel. 5648 3480, e-post heiko@vanameister@pri.ee,     

majutus ja logistika – Saima Soobard, tel. 5209 516,    e-post saimasoobard@gmail.com

 

FOTOD ALLALAADIMISEKS FESTIVALI KODULEHEL.

 

Tere tulemast 13. rahvusvahelisele Matsalu loodusfilmide festivalile!

Sündmuste kalender
Kõik kategooriad
Oota!
Tagasiside toimetusele