Maavanem moodustas Lääne maakonna tauditõrjekomisjoni

Sisestatud: 01.09.2015

28. augustil moodustati Lääne maavanema kohusetäitja Kristel Jupitsa korraldusega maakondlik tauditõrjekomisjon.


Kui varem sai ametliku komisjoni moodustada alles esimese seakatku diagnoosiga looma leidmisel, siis seoses sigade Aafrika katku ulatusliku levimisega Eestis nii mets-kui kodusigadel on Põllumajandusministeerium andnud kirjaliku soovituse moodustada maakondlik tauditõrjekomisjon sõltumata katku diagnoosi olemasolust maakonnas.


Komisjoni kohese moodustamise eesmärk on, et enne taudi puhkemist on komisjon tauditõrje eeskirjas ja Veterinaar-ja Toiduameti koostatud Situatsioonplaanis taudi tõrjumiseks ettenähtud tegevused igakülgselt läbi mõelnud, iga komisjoni liikme, seotud ametkonna ja isiku ülesanded täpsustanud ning sõlminud vajalikud eelkokkulepped (näiteks matmispaik jms).

 

Läänemaa tauditõrjekomisjon on 10liikmeline ning lisaks esimehele Läänemaa Veterinaarkeskuse juhatajale Urmas Johansonile kuuluvad sinna teiste teemaga kokkupuutuvate maakonnas paiknevate riigiasutuste juhid.

 

Seaduse järgi moodustab maavanem loomatauditõrje komisjoni Veterinaar-ja Toiduameti kohaliku asutuse juhi ettepanekul, mis tehti samuti 28. augustil.

Sündmuste kalender
Kõik kategooriad
Oota!
Tagasiside toimetusele