Verekeskus on septembris Haapsalus kaks korda!

Sisestatud: 24.08.2015

Põhja-Eesti Regionaalhaigla verekeskus korraldab septembris kaks korda Haapsalu Kultuurikeskuses (Posti 3) doonoripäeva ning ootab nii uusi kui ka püsidoonoreid verd loovutama nii 1. septembril kui ka 24. septembril kl 11.00-15.30 toimuvale doonoripäevale.

„Oleme viimasel ajal Haapsalus sagedased külalised, kas doonoritelkide või doonoripäeva väljasõitudega ning võime vaid öelda kiidusõnu nii Haapsalu kui ka kogu Läänemaa doonorite kohta, kes on selline ühtehoidev ja heatujuline kogukond, kes alati meie doonoripäevi rõõmsameelselt ja rohkearvuliselt külastab,“ sõnas Põhja-Eesti Regionaalhaigla verekeskuse doonorluse arendusjuht Ülo Lomp, juhtides tähelepanu, et täiendamist vajavad kõigi veregruppide verevarud: „Kõik endast ja teistest hoolivad inimesed on väga oodatud!“

Viimati käisime Haapsalus 13. augustil ning siis külastas doonoripäeva 118 inimest, tervislik seisund lubas verd loovutada 102doonoril ning kokku saime ligi 46 liitrit hinnalist verd. „Täname kõiki verd loovutanud inimesi ning loodame südamest, et seekordseid doonoripäevi väisab veelgi enam tublisid läänemaalasi,“ toonitas Ülo Lomp.

Doonoriks sobib terve, puhanud ja söönud ning vähemalt 50 kg kaaluv inimene vanuses 18–60 eluaastat, kes on Eesti Vabariigi kodanik või elanud Eestis elamisloa alusel üle ühe aasta. Verekeskus julgustab doonoreid verd loovutama regulaarselt, kolm-neli korda aastas. Minimaalne kahe vereloovutamise vaheline aeg peab olema 60 päeva, naistel soovituslikult 90 päeva.

Iga vereloovutus aitab vähemalt kolme patsienti. Doonorite verd kasutatakse rasketel operatsioonidel ja sünnitustel, patsientide raviks verejooksu, raske trauma, aneemia, leukeemia, vähi- ja maksahaiguste, põletuste ning paljude teiste haiguste puhul. Doonorivere toel on võimalikud ka paljud plaanilised operatsioonid, mida muidu liiga suure verekaotuse kartuses ei saaks sooritada. Eesti haiglates tehakse vereülekanne ligi 20 000 patsiendile aastas.

Lisainfot saab verekeskuse kodulehelt www.verekeskus.ee ning Facebooki fännilehelt “Doonorid ja Sõbrad”

 

Pilte tänavusest Haapsalu doonoritelgist leiab http://www.verekeskus.ee/galerii/haapsalu-doonoritelkides-tehti-rohkelt-heategusid/

Sündmuste kalender
Kõik kategooriad
Oota!
Tagasiside toimetusele