SEE Teater esitleb: TORM JÕE KALDAL

Sisestatud: 21.08.2015

SEE Teater on võtnud endale ülesandeks PINK kõnelema ja helisema panna. 23. augustil esietendub sarja „Haapsalus helisevad pingid“ etendus “TORM JÕE KALDAL”.

Miks lavastus „TORM JÕE KALDAL“? Üks esimestest pinkidest Haapsalu promenaadil pühendas poeg Kristjan Jõekalda oma isale, Kaljo Jõekaldale. Kaljo Jõekalda on lõpetanud Haapsalu I Keskkooli. Ta on tunnustatud operaator, kes teinud nii mängufilme kui ka dokumentaalfilme.

Käsikirja autor ja lavastaja Erki Aule ütleb etenduse „TORM JÕE KALDAL“ kohta ise nii: “1. jaanuaril 1969 esilinastus ETV ekraanil telefilm “Mehed ei nuta”. Sulev Nõmmiku jaoks oli see edukas režissööridebüüt, sest  sellest komöödiast sai kohe eesti rahva lemmikfilm. Koos stsenarist Enn Vetemaaga õnnestus tal jutustada lugu, mis oma lihtsuse ja siirusega jõudis iga eestlase südamesse. Ei ole teada, kas operaator Kaljo Jõekalda sattus selle filmi tegemise ajal sarnastesse olukordadesse, nagu käesolevas näidendis, aga kindlasti käivad igasuguse loomeprotsessiga kaasas legendid, ootamatused ja kurbkoomilised olukorrad. Need muudavad ka filmitegemise paljude jaoks kütkestavaks ja salapäraseks. Nalja tegemine on anne, mis saab toitu elu jaburustest. Nõukogude äraspidine elu andis võimaluse sündida tõelisel rahvakomöödial “Mehed ei nuta”. See on üks neid väheseid eesti filme, mis aastatega üha paremaks muutub.

Näidend “Torm jõe kaldal” on kummardus kõikidele nendele, kes “sotsialismi viljastavates tingimustes” elurõõmu ei kaotanud ja iseenda vastu ausaks jäid.”

Erki Aule on SEE Teatriga kirjutanud nii käsikirjalisi materjale kui ka lavastanud etendusi („Kuidas Peeter I Haapsalus käis“, „Seitse tuba“ ning menulavastuse „Limonaadi Ets“).

 

Lavastust „TORM JÕE KALDAL“ esitletakse:

SEE Teatris (Haapsalu, Vaba 10)

23. augustil kell 19 (reserveeritud)

4. ja 5. september kell 19

Pääsmed 7 € müügil tund enne algust kohapeal.

Osades: Taavi Lepik (külalisena), Priit Öövel (külalisena), Gerda Raidla, Meeli Piirikivi, Märt Maiste, Roman Sultangirejev, Ander Lillemaa.

Kostüüm: Eve Merima

Valgus: Raul Jõgi

 

Lisainfo:
SEE teater
See@seeteater.ee

 

Sündmuste kalender
Kõik kategooriad
Oota!
Tagasiside toimetusele