Maailmas ainulaadne Elustiilimaraton toimub Haapsalus juba teist korda

Sisestatud: 18.08.2015

23. augustil toimub Haapsalus järjekorras teine Elustiilimaraton koos ohutuspäevaga.

Elustiilimaraton on maraton, mis kellelegi üle jõu ei käi, sest 42 kilomeetri asemel läbitakse hoopis 42 elustiilipunkti, mis üle Haapsalu laiali on. Igas punktis on osalejat ootamas nutikas ülesanne – näiteks jaamas „Muusikakool“ pannakse osalejad kannelt mängima, jaamas “Krahviaed” on osalejal võimalus sooritada Kaia Kanepi nimelisel väljakul tenniselöök, jaamas „Kaitseliit“ saab piiluda riigikaitseorganisatsiooni majja, kuhu muidu nii naljalt sisse ei pääse, Lääne maavalitsuse punktis saavad esimesed 42 salakirja lahendajat kingituse jne. Iga punkt on loodud ühest küljest maakonna liikumis- ja kultuuritegevuste tutvustamiseks ning samas vastava valdkonna enda reklaamimiseks. 

 

Üritus on ellu kutsutud terviseedenduslikul eesmärgil – propageerida tervislikke eluviise, pakkuda inimestele teavet ja oskusi tervislikult oma elu elada. Üritus ei ole spordivõistlus, vaid mõnus liikumine ettevalmistatud rajal.

Elustiilimaratoniga soovivad korraldajad liikumisrõõmu ja tervise võimalikult paljude inimesteni tuua. Osaleda võivad kõik - üksi, perekonnaga, sõbraga, koeraga ning ka liikumisvahendi võib vabalt valida, olgu selleks siis jalad, ratas, auto või midagi muud.


Ohutuspäeval tutvustavad Haapsalu staadionil ja selle ees aga politsei, päästeamet, maanteeamet, keskkonnaamet, kaitseliit ja teised oma varustust ja tegevust ning õpetavad atraktiivsete esitluste abil ohutut käitumist.

Üritus algab kell 12 Haapsalu staadionilt tribüünide eest (Lihula mnt 10) ning lõpetamine toimub samas kell 16. Päeva avab Lääne päästekeskuse juhataja Andres Liiv ning üritust juhivad Hele Leek ja Risto Roomet. Osalejate vahel läheb loosimisse palju auhindu!


MEELESPEA OSALEJATELE:

• Maratoni orienteerumiskaart, kuhu on märgitud vastavad punktid, antakse osalejatele stardis.
• Maratoniraja punktid on äratuntavad vastavate õhupallidega ning meeskonna liikmetel on kaelas Elustiili logoga kaelarätt. Eduka ülesande sooritamise eest märgib punkti meeskond osaleja kaardile vastava märke.
• Punkte võib läbida valikulises järjekorras.
Kui osaleja läbib vähemalt 15 punkti, siis ta osaleb auhinnaloosimises. Kui läbib kõik 42 punkti, siis osaleb eriloosimises.
• Osaleja annab oma kaardi finišeerides korraldajatele. 

Kõik PUNKTID rajal on avatud kell 12.00 – 15.45
Rada suletakse kell 15.45

 

Facebookis otsi Elustiili maratoni lehte ja üritust

https://www.facebook.com/events/1439760059682158/

https://www.facebook.com/pages/Elustiili-maraton/470332173138142

 

Lisainfo:
Hele Leek-Ambur, tel 514 9143, e-post hele.leek@gmail.com
Ülle Lass, 517 1746, e-post spordiliit@laanesport.ee
Kristi Erkmann, tel 528 8593, e-post kristi.erkmann@laane.maavalitus.ee
Kätlin Poopuu, tel 506 8383, e-post Katlin.Poopuu@rescue.ee

 

Sündmuste kalender
Kõik kategooriad
Oota!
Tagasiside toimetusele