Läänemaa noored pidasid suvepäevi

Sisestatud: 03.07.2015

25. ja 26. juunil pidasid Läänemaa noored Silma õpikojas suvepäevi. Kohale olid tulnud Lääne-Nigula, Martna, Noarootsi ja Ridala valla noored. Ilm veel suvele omast kuuma temperatuuri ei pakkunud, kuid sellest hoolimata hõisati lipud ja kahepäevane sündmus võis alata.

Esimesel päeval saadi teadmisi Läänemere reostusest ja sellega seonduvast ning veeohutusest. Mõlemad teemad olid seotud ka vabatahtlike tööga. Õhtul mindi üheskoos loodusmatkale, kus iga grupp pidi jooksvalt täitma mitmeid ülesandeid ning parimad said ka teadmiste eest tunnustust. Päeva lõpetas mõnus õhtugrill koos erinevate mängudega, mis erineva valla noori ühtseks grupiks liitis. Lisaks said soovijad keskööl ühe tantsukava selgeks õppida, mida koheselt peale õppimist ka korduvalt läbi tantsiti. Meeleolu püsis laes kaua.

Teise päeva hommikul toimus demokraatiakool, kus tutvustati noortele osaluskogude põhitõdesid ja erinevaid osalemisvorme. Selgemaks said teadmised noortevolikogudest ja Läänemaa Noortekogust.  Arutelu läks tuliseks kui hakati välja selgitama, milline üks õige noorsootöötaja olema peab ja milline võiks olla perfektne noortekeskus. Selgus tõsiasi, et noortekeskuse näo loob ikkagi seal töötav noorsootöötaja ning tema peab oma korda olema lastesõbralik, aktiivne, sõbralik ja hea suhtleja.  Läbi kahe päeva lahendati erinevaid vahvaid ülesandeid, mis sidusid suvepäevad ühtlaseks tervikuks

Suvepäevade lõpus arvas nii mõnigi noor, et erinevaid noorte laagreid, suvepäevi või teisi sündmusi võiks olla rohkem. Pakuti välja ka Läänemaa Noorte Suvemängude korraldamist, et noortele eraldi oleks ka suuremat sorti spordisündmus suve jooksul. Päris mitmed noored sooviksid tulevikus osaleda noortevolikogude töös ning samuti ka Läänemaa Noortekogu tegemistes kaasa lüüa. Loodame, et suvepäevade traditsioon jätkub ja järgmistel kordadel osaleb rohkem omavalitsusi.

Silma Õpikoda, Lääne-Eesti vabatahtlik reservpäästerühm, Rannarootsi Lihatööstus AS, Lääne-Nigula vallavalitsus, Varje Paaliste, Ülle Lass, Läänemaa Omavalitsuste Liit ja Eesti Noorteühenduste Liit – suur tänu, et aitasite Läänemaa noorte suvepäevade toimumisele kaasa.

Roger Tibar

Läänemaa noortekogu liige

Sündmuste kalender
Kõik kategooriad
Oota!
Tagasiside toimetusele