Vormsi lähedal päästeti merehätta jäänud kalamehed

Sisestatud: 26.05.2015

Lainetus paiskas ümber paadi, milles olnud kolm meest päästeti õnnetuspaiga lähedal kalastanute poolt.

23. mail kella 16 paiku anti merevalvekeskusele teada, et Vormsi saare põhjaküljel asuva Suur-Tiuka laiu lähedal on paat kalastajatega ümber läinud. Paadil olnud kolm meest olid vees ja vajasid abi. Teate edastasid õnnetuspaiga lähedal kalastanud inimesed, kes kohe hädasolijatele appi suundusid. Õnnetusse sattunud ja päästeveste kandnud kolm kalastajat aidati veest välja. Samal ajal asusid õnnetuspaiga poole teele Haapsalu politseijaoskonna merepäästjad koos meedikuga. Merepäästjad võtsid veest välja aidatud kalastajad oma alusele ja meedik vaatas meeste tervisliku seisundi üle. 63-aastane mees toimetati alajahtumise tõttu haiglasse. Teised kaks meest meditsiinilist abi ei vajanud.

Meeste sõnul paiskus paat ümber tänu tugevale lainetusele. Õnnetusse sattunud kalastajad olid kained.

Haapsalu politseijaoskonna välijuhi Vaima Valgu sõnul kuulub selle sündmuse õnneliku lahenemise eest tänu tähelepanelikele kaaskalastajatele, kes oskusliku ja kiire sekkumisega hullemad tagajärjed ära suutsid hoida. Samas paneb välijuht veele minejatele südamele, et ilmaprognoosi ja oma võimeid tuleb kriitiliselt hinnata. Kuna ilm on muutlik, peab merel olema valmis ka ootamatusteks.

„Meri nõuab liiklejatelt valmisolekut ootamatuteks ohtlikeks olukordadeks. Ohtudega mittearvestamise hind võib olla merel väga ränk,“ kutsub välijuht inimesi üles ettevaatlikkusele.

Möödunud laupäeval toimus Hiiumaa lähedal õnnetus kahe kalale läinud mehega, kellest üks leiti uppununa merest ja teine suri hiljem haiglas. Ümber läinud paadi alt leiti ka meeste päästevestid.

Sündmuste kalender
Kõik kategooriad
Oota!
Tagasiside toimetusele