EVALD OKASE MUUSEUM HAAPSALUS ALUSTAB SUVEHOOAEGA E.OKASE 100. SÜNNIAASTAPÄEVALE PÜHENDATUD NÄITUSEGA

Sisestatud: 19.05.2015

Laupäeval, 30. mail kell 16.00 avatakse Haapsalus Evald Okase Muuseumi suvehooaeg.

Kunstisuve alustatakse Evald Okase 100. juubelile pühendatud näitusega „Evald Okas 100“.

28.novembril 2015.a. täitub 100 aastat Evald Okase (28.11. 2015 – 30.04.2011) sünnist.
Sünnipäevanäitus Haapsalus Evald Okase muuseumis püüab anda läbilõike kunstniku ammendamatust loomeilmast, kus on veel palju tundmatut või juba unustatut. Siin on erinevaid kunstiliike ja –žanre, erinevaid formaate, erinevaid ajajärke, viimistletud teoseid ja skitse, natuke ka biograafilist materjali.

E.Okas alustas kunstiõpinguid 1931. aastal ning oli väga produktiivne kunstnik kogu oma eluaja.  Läbi aastakümnete pälvis ta mitmeid aunimetusi, tähelepanu ning publikumenu.Istuv akt süsi 1938

 

Evald Okase loomingut iseloomustab ülimalt mitmekesine ampluaa. Kunstniku läbi ajastute ulatuv looming on jäädvustanud oma aega ja kaasaegseid, aga ka arengukäike ja murranguid, mida eesti kunst läbi on elanud. Hästi on tuntud tema koloriitne maalikunst, kujutades nii stseene teatri- ja muusikavaldkonnast kui arhitektuuri-, tööstus- ja linnaainest ning temale eriomaseid varjamatult erootilisi naisakte. Samuti on Okas tuntud talendika joonistaja, graafiku ning raamatuillustraatorina. Okas oli ka üks produktiivsemaid eksliibrise ehk raamatuviitade viljelejaid eesti kunstis, tehes neid elu jooksul pea 3000.

 Umbes 170 teost eksponeeriv juubeliväljapanek koosneb kolmest osast:

Muuseumi galeriis avatud väljapaneku „Esinduslik Okas” moodustavad kunstniku tuntud tippteosed erinevatest loomeperioodidest.

Teise korruse näitusesaalide ekspositsioon „Kunstniku elu” esitleb biograafilisi fotosid, autoportreesid, päevikuid ning visandiplokke. Välja on pandud ka läbilõige E.Okase loomingu laiast teemaderingist: Eesti loodus ja inimesed, kaasaegne linn, naine, jt ning reisimuljetel loodud sarjadest nii maalis kui ka graafikas.

Pööningugalerii väljapanek „Okas ja „Kalevipoeg” “näitab  kunstniku tegevust illustraatorina üldse, seejuures eelkõige eepose 1961. aasta väljaande kujundajana.

Muuseumi esimesel korrusel asuva galerii väljapanek jääb avatuks kuni 25. juunini, Pööningugalerii ekspositsioon 8. juulini ning teise korruse näitusesaalides on E. Okase loominguga võimalik tutvuda kuni muuseumi suvehooaja lõpuni, 6. septembrini.

Evald Okase Muuseum
www.evaldokasemuuseum.ee
Karja 24, Haapsalu

Avatud:
31.05 – 6.09
T-P, 12.00-18.00


Lisainfo:
Mari Roosvalt
Evald Okase Muuseum
mari.roosvalt@artun.ee
55 14 039

Sündmuste kalender
Kõik kategooriad
Oota!
Tagasiside toimetusele