Ugala näitab Haapsalus Martin Alguse komöödiat „Kaheksajalg“

Sisestatud: 23.04.2015

Kolmapäeval, 29. aprillil saab Haapsalu Kultuurikeskuses näha äsja Ugalas esietendunud uuslavastust „Kaheksajalg“, mille on kirjutanud ja lavastanud tuntud seriaalimeister Martin Algus. See on ühtlasi Alguse debüüt lavastajana. Etenduses teevad teiste seas kaasa tema kunagised kursusekaaslased Viljandi Kultuurikolledži 1. lennust Aarne Soro, Tarvo Vridolin ja Jaana Kena.

 Martin Algus on mitme tuntud kodumaise seriaali autor ja stsenarist („Ühikarotid“, „Naabriplika“, „Ment“, „Padjaklubi“ jt) ning kirjutanud näidendid „Janu“, „Postmodernsed leibkonnad“, „Kontakt“, „Õitseng“, „Zebra“ jt. Ta pälvis äsja Eesti Teatriliidu algupärase dramaturgia auhinna näidendi „Väävelmagnooliad“ eest.

„Kaheksajala“ lavastuse keskmes on keskeakriisiga maadlev eesti mees Ville, kes üritab 24 tunni jooksul seljatada vähemalt kaheksa erinevat väljakutset, et päästa oma pere. Iga lahendus tekitab aga hoopis uue kriisi ja kogu päästetöö lõpeb sõna otseses mõttes suure pauguga, kus ühe tegelasena jõuab lavale ka diskokera-kaheksajalg.

„Näidendis tähtis telepaatia teema viitab, kuidas suhtlemine ja mõistmine on kahanenud ja ka kontakt loodusega on nõrgenenud. Elame tehnikamaailmas, mis tõukab meid loodusest ja loomulikust eemale. Me küll ehitame siin oma elu ja pürime edu suunas, aga lõpuks võime iseennast selle tormamise vahele ära kaotada. Nii võib ühiselt rajatud kodust ühel päeval eest leida lihtsalt majatäis võõraid inimesi, kes enam ise ka ei saa aru, mispärast nad seda kõike siin ehitasid,“ selgitab Algus.

Lavastuses mängivad Aarne Soro, Tarvo Vridolin, Jaana Kena, Vallo Kirs, Adeele Sepp, Klaudia Tiitsmaa, Tanel Ingi ja Andres Tabun. Kunstnikuna teeb kaasa Illimar Vihmar ning valguskunstnik on Rene Liivamägi.

 

„Kaheksajalg“ etendub Haapsalu Kultuurikeskuses 29. aprillil kell 19.00.

Sündmuste kalender
Kõik kategooriad
Oota!
Tagasiside toimetusele