Ugala teater näitab Lihulas hullumeelset komöödiat „Eesriie avaneb!“

Sisestatud: 30.03.2015

Esmaspäeval, 6. aprillil kell 19.00 etendub Lihula Kultuurimajas Ugala teatri külalisetendus „Eesriie avaneb!“.

Septembris Ugalas esietendunud komöödia räägib loo viiest naisest, kes saavad ootamatult päranduseks vana teatrimaja. Naised, keda ühendab armastus ühe mehe vastu, otsustavad vastuoludest ja erimeelsustest hoolimata teatri päästa. Pöörase eneseohverduse ja kuni jaburuseni ulatuva fanatismiga hakkavad nad selle nimel rabama. 

Peter Quilteri komöödia “Eesriie avaneb!” lavastas Madis Kalmet, osades Luule Komissarov, Terje Pennie, Kadri Lepp, Marika Palm ja Vilma Luik. Kunstnikutöö tegi Jaanus Laagriküll.

Madis Kalmet on materjalivalikut selgitanud nii: "Mind puudutas selle näitemängu inimlikkus. Inimeste võime end ühise eesmärgi nimel kokku võtta, võita raskused ning teha oma unistus teoks. See näidend räägib ennekõike leppimisest. Leppimisest igas tähenduses - inimestega, oludega, minevikuga, iseendaga."

Teatrikriitik Kadi Herkül kiitis esietenduse järel portaalis kultuur.err.ee näitemängu valikut. ""Eesriie avaneb!", näitemäng ühe lagunenud teatrimaja päästmisaktsioonist, sobis nagu rusikas silmaauku avama kohe-kohe remonti mineva Ugala hooaega ja teenis esietendusel ohtralt naerupahvakuid ning tulise aplausi. Näitemängu valik on vahvalt eneseirooniline. Soe vastuvõtt andis tunnistust, et kohaliku vaataja jaoks on leitud õige võti."

Ugala teatri lavastuse „Eesriie avaneb“ piletid on müügil Lihula Rahvamajas, samuti Piletimaailma ja Piletilevi müügipunktides ja internetis.

 

Lisainfo Ugala kassast 433 0777 või kassa@ugala.ee

Sündmuste kalender
Kõik kategooriad
Oota!
Tagasiside toimetusele