Kohtumisõhtu kirjaniku, ajakirjaniku, filmirežissööri Imbi Pajuga

Sisestatud: 16.03.2015

Lääne Maakonna Keskraamatukogu (Posti 3) kutsub kohtumisõhtule Imbi Pajuga kolmapäeval, 18. märtsil kell 18.00.

 

Kohtumisõhtu Imbi Pajuga

Imbi Paju on eesti kirjanik, kelle raamatud „Tõrjutud mälestused“ (eesti k. 2007) on ilmunud praeguseks kuues ja dokumentaalromaan „Soome lahe õed. Vaadates teiste valu“ (eesti k. 2012) neljas keeles. Lisaks avaldanud aastal 2009 koos kirjaniku Sofi Oksaneniga küüditamise 60. aastapäeva puhul artiklikogumiku "Kõige taga oli hirm. Kuidas Eesti kaotas oma ajaloo ja kuidas see saadakse tagasi" (eesti k. ilmunud 2010 „Kõige taga oli hirm“).

Samuti on Imbi Paju filmirežissöör, kelle ajaloolis-psühholoogilised dokumentaalfilmid "Tõrjutud mälestused", mis linastus 2005 aastal ja „Soome lahe õed“, mis valmis 2009. aastal- on näidatud kõigis Euroopa riikides, Aasias, USA-s, Kanadas ja Iisraelis.


Imbi Paju „Kuna ajalugu teevad ja ajaloost kirjutavad mehed, siis on keskmeks sõjasangar. Ma vaatan seda tavalist inimest selle ajastu poliitilises, psühholoogilises ja sotsioloogilises mustris ja seega on neid raamatuid kasutanud oma töös nii kirjandusteadlased kui ka psühhoanalüütikud ja psühholoogid, uurides kollektiivset traumat, trauma keel on alati kõigi rahvaste puhul sarnane.“


Autor müüb kohapeal raamatut "Soome lahe õed".

Kohtumisõhtu on tasuta.

Toetaja: Haapsalu Linnavalitsus

 

Sündmuste kalender
Kõik kategooriad
Oota!
Tagasiside toimetusele