Prantsuse Instituudi näituse „14-18“ ja frankofoonia kuu avamine keskraamatukogus

Sisestatud: 02.03.2015

Lääne Maakonna Keskraamatukogu (Posti 3) kutsub kõiki prantsuse kultuuri huvilisi kolmapäeval, 4. märtsil kell 16.00 avama Prantsuse Instituudi näitust „14-18“ ja frankofoonia kuud Haapsalus.

Digitaalne, interaktiivne ja mitmekeelne näitus on pühendatud Esimesele maailmasõjale, millest on möödas sada aastat. Prantsuse Instituut koos partneritega töötas sel puhul välja interaktiivse näituse, mis ühendab paberkandja ja erinevad digitaalsed allikad. Paljudesse maailma eri paikadesse rändama saadetud näitus on nüüdseks jõudnud Eestisse.

Väljapanek koosneb kommenteeritud arhiivimaterjalidest, tekstidest, fotodest, helifailidest jne ning nende uurimiseks ei ole vaja muud, kui laadida oma nutitelefoni või tahvelarvutisse tasuta rakendus “IF 14-18”, valida sobiv keel ja skanneerida näituse QR- koode.

Näitus on Lääne Maakonna Keskraamatukogu (Posti 3) lugemissaali fuajees vaatajatele avatud 2.-31. märtsini 2015.

Prantsuse keele ja frankofoonia kuu raames toimuvad prantsuse kultuuri tutvustavad sündmused üle Eesti, seda ka Haapsalus, kus peale avatava näituse on Innovatsioonikeskuses (Posti 34) võimalik igal märtsikuu reedel vaadata prantsuse nostalgiafilme ja laupäeviti osaleda tasuta prantsuse keele tundides.

 

Lisainfo Prantsuse Instituudi koduleht (frankofoonia kuu kava): http://www.ife.ee/
Lisainfo „14-18“ näitusest: http://www.lib.haapsalu.ee/
Lisainfo filmiklubi ja keele tundidest: http://innokas.ee/

Sündmuste kalender
Kõik kategooriad
Oota!
Tagasiside toimetusele