Eesti Folkloorinõukogu koolituskeskus korraldab koolituspäeva läänemaalastele!

Sisestatud: 02.03.2015

Laupäeval, 7. märtsil kell 11.00-15.00 toimub Haapsalu Kolledžis pärimuskultuuri koolitus "Minu kodupaiga pärimuslik jaanipäev". Oodatud on kõik, kes soovivad pere või paikkonna jaanipidu pärimuslikumalt veeta.

Kui te soovite pidada oma pere või paikkonna jaanipidu pärimuslikumalt ning teada saada, kuidas ja mida on sellel suurel pühal kasulik teha – tulge kohale! Otsime koos vastuseid, võttes appi oma pere ja paikkonna pärimusteadmise. Viime läbi ka Läänemaa jaanilaulude praktikumi.

Keda ootame? Oma pärimuse huvilisi õpetajaid, käsitöölisi, kultuuri-, ringide, seltside juhte, eestvedajaid, külaliikumise edendajaid, maaturismi ettevõtjaid.

Rahvusvaheline folkloorifestival „Baltica 2016“ peetakse jaanipühade ajal 22.-24. juuni 2016. See on pidu peo ajal. Aga kuivõrd pärimuslikud on meie tänased jaanipäevad?  Mille poolest on eriline Läänemaa jaanipäeva tähistamise pärimus?

 

Alustame pärimusliku jaanipäeva uurimist oma perekonnast!

Jaanipäeva hommikul seotakse kas Jaani-nimelistel magades silmad kinni. Üles ärgates peab see ütlema pimesilmi, missugune ilm väljas. (Läänemaa)

Jaagu-Mihkli talu mäeveeru all. Seal suur kivi, kus peetakse jaanituld. Sady aastaid peetud. Tantsiti kivi juures ja ka kivi otsas. (Hanila)

 

Koolituse läbiviijad: Ene Lukka-Jegikjan ja Mari Sarv.

Koolitus on tasuta! Toetaja: Kultuuriministeerium.

Lähem teave: Ene Lukka-Jegikjan (56240043, ene.lukka-jegikjan@folkloorinoukogu.ee) või http://www.folkloorinoukogu.ee/Parimuskultuuri_koolitus_-_MINU_KO_1392.htm

Sündmuste kalender
Kõik kategooriad
Oota!
Tagasiside toimetusele