Esmaspäeva õhtuks on Läänemaal eelhääletamas käinud 6,29% valijatest

Sisestatud: 23.02.2015

6. päeval enne valimispäeva kell 20:00 seisuga on Läänemaal valimisnimekirjadesse kantud 19 663 valija andmed, neist hääletamas on käinud 1 236 valijat. 598 valijat hääletas väljaspool elukohajärgset valimisjaoskonda. Riigikogu valimiste eelhääletusel on läänlastest aktiivsemad olnud ainult Tartu (14,5%), Tallinna (9,0%) ja Hiiumaa (8,3%) valijad. E-hääletanud on seni 12,3% valijatest.

Kuni kolmapäevani,  kell 12:00 – 20:00 on avatud kõik jaoskonnad.
Eelhääletada saab nii elukohajärgses valimisjaoskonnas kui ka väljaspool elukohta hääletamist korraldavas jaoskonnas ning ka asukohas (haigla, hooldekodu). 

Väljaspool elukohta või asukohas hääletamist korraldavaid jaoskondi on igas vallas või linnas vähemalt 1. Lisainformatsiooni saab Vabariigi Valimiskomisjoni kodulehelt http://info.rk2015.vvk.ee/valimisjaoskonnad.

Valima minnes tuleb kaasa võtta isikut tõendav dokument, näiteks ID-kaart, pass, juhiluba või pensionitunnistus. Valijakaarti ei pea kaasa võtma.  

Elektrooniliselt saab hääletada aadressil www.valimised.ee kuni 25. veebruari kella 18-ni. Soovi korral võib interneti teel antud häält muuta, hääletades uuesti elektrooniliselt või eelhääletamise päevadel jaoskonnas.

Valimispäeval, 1. märtsil häält muuta ei saa ning hääletada saab ainult oma elukohajärgses valimisjaoskonnas.

Sündmuste kalender
Kõik kategooriad
Oota!
Tagasiside toimetusele