Praktilisest vajadusest sündinud MAALIKUNST

Sisestatud: 05.02.2015

Haapsalu Kutsehariduskeskus avas kooli saalismaalinäituse, mis on valminud sel õppeaastal õpilaste ja töötajate käe läbi.


 

 

 

Enam kui ruutmeetri suurustele penoplastitahvliteleon vesialuseliste maalrivärvidega jäädvustatud koolirahva vaba looming. Novembris-detsembris toimunud iganädalastel maalivahetundidel valmis kokku ligikaudu60 penoplastimaali, millest 20 parimat on välja pandud näitusel.

Idee sai alguse praktilisest vajadusest, et klassiseintele riputatud penoplastidega vähendada ruumide kajamist. Et aga seintel olevad tahvlid ka esteetilisemalt mõjuksid, sündis idee kasutada penoplaste maalialustena ning kaasata maalimisse vabatahtlikud kunstihuvilised töötajate ja õpilaste seast.

Igaks nädalaks olid kooli fuajeesse üles seatud penoplastid ja maalrivärvid ning ette antud ka teema. Kujutamist leidsid kõik aastaajad, meri, muusika, hingedeaeg ja palju muudki. Huvi maalimise vastu oli suur nii noorte, täiskasvanud õppijate kui ka töötajate seas. Kõik, kes tahtsid, said osaleda maalimises ning valesid lahendusi ei olnud - kõik olid loojad ja kunstnikud.

Sel loovusaastaks nimetatud õppeaastal on toimunud teisigi huvitavaid ja loomingulisi ettevõtmisi, nagu näiteks Land Art ehk looduslik kunstilooming esmakursuslastega Tuksi rannas. Ees ootavad põnevad tegemised kevadkuudel. Loovusaasta eestvedajateks on kunstiõpetaja Kaia Kullamaa, huvi- ja infojuht Marit Sillat ning arendusdirektor Aile Nõupuu.

Näitus on kooli aulas avatud kevadeni.

Sündmuste kalender
Kõik kategooriad
Oota!
Tagasiside toimetusele