Truffaldino pöörased seiklused saabuvad Haapsallu

Sisestatud: 21.11.2014

Kolmapäeval, 3. detsembril kell 19 mängib Ugala teater Haapsalu kultuurikeskuses komöödiat “Kahe isanda teener”, mis on 16. sajandil Itaalias alguse saanud teatristiili commedia dell’arte stiilinäide. Kutsume etendust vaatama ka Haapsalu ja Läänemaa gümnaasiume.

Lavastus põhineb komöödiameister Carlo Goldoni klassikalisel näidendil, millele on lavastaja Vallo Kirs koos Ugala noortest näitlejatest koosneva trupiga omalt poolt pöördeid juurde lisanud. Seal, kus Goldoni tekst lõppeb, algab improvisatsioon ja vastupidi. Tulemuseks on üle vindi keeratud komöödia, kus publikule pakutakse võimalust tooli seljatoele nõjatuda ning kummalistele ja pisut hulludele tegelastele kaasa elada.

 

Kõige paremini ilmestab lavastuse pööraseid käike see, kuidas avastseenis seni surnuks peetud härrasmees ühtäkki välja ilmub, oma endist, nüüd juba teise noorsandi embusesse heitnud pruuti tagasi nõuab, ning tagatipuks ise veel naisterahvaks ka osutub.

Näidendi nimitegelast, kahte isandat teenivat Truffaldinot kehastab Uku Uusberg, kes on teatrisõpradele kindlasti rohkem tuttav lavastaja kui näitlejana. Seekordses Ugala lavastuses saab ta aga mängu panna kogu oma näitlejameisterlikuse (ja võhma) ning seda pole sugugi vähe. Ega ei ole mingi naljaasi korraga kahte isandat teenida ning seda tõestavad etenduse lõpuks nimiosalise selja külge kleepuv särk ja higist leemendav juuksepahmaks suurepäraselt.

Teistes rollides astuvad ülesse Adeele Sepp, Marika Palm, Klaudia Tiitsmaa, Martin Mill, Kristian Põldma, Rait Õunapuu ja lavastaja Vallo Kirs ise. Klaveril saadab kogu seda pöörast melu Peeter Konovalov ning lavakujunduse ja kostüümide autoriks on Jaanus Laagriküll.

Pileteid saab soetada nii Piletilevist kui Piletimaailma müügikohtadest.

Rohkem informatsiooni etenduse kohta kodulehelt  www.ugala.ee või 433 0777

 

Sündmuste kalender
Kõik kategooriad
Oota!
Tagasiside toimetusele