UGALA TEATER JA HAAPSALU KULTUURIKESKUS KUTSUVAD

Sisestatud: 17.11.2014

Ugala Teatril on rõõm kutsuda teid 3. detsembril kell 19.00 Haapsalu Kultuurikeskusesse, kus lavalaudadele tuuakse komöödia „Kahe isanda teener“.

Autor: Carlo Goldoni. Lavasjata: Vallo Kirs. Osades: Uku Uusberg (Eesti Draamateater), Adeele Sepp, Klaudia Tiitsmaa, Marika Palm, Kristian Põldmaa, Martin Mill, Rait Õunapuu, Vallo Kirs.

Itaalia 18. sajandi komöödiameistri Carlo Goldoni kuulsaimat näidendit on juba ligi kolm sajandit mängitud kõikvõimalikel näitelavadel Itaalia külatanumast Broadwayni. Goldoni tekstist on valminud kümneid adaptsioone kõikvõimalikes võtmeis. Vallo Kirsi lavastuses seiklevad Truffaldino, Pantalone ja teised commedia dell’arte’st pärit tegelaskujud küll taaskord 18. sajandi Veneetsias, kuid kindlasti pakuvad nende sekeldused rohkelt äratundmisrõõmu ka 21. sajandi vaatajale. 

 

Vallo Kirs: Kui ma „Kahe isanda teenerit“ esimest korda lugesin, siis ma polnud ammu nii südamest naernud ja kellelegi nii tobedale, kuid samas armsale tegelasele kaasa elanud, kui nimitegelane Truffaldino. Ma tundsin, et ma tahaksin seda kogetud rõõmu ka publikuga jagada. Truffaldinos on osake meist kõigist, seetõttu me ta nii hoobilt omaks võtamegi! Kavatseme Goldoni tekstile ja tema prototüüptegelastele veel trupiga omapoolseid tuure juurde lisada ning tegijatena laval ja proovides ise lustida ja seda mängurõõmu lõpuks ka publikuga jagada.

Sündmuste kalender
Kõik kategooriad
Oota!
Tagasiside toimetusele