13. novembril vabadusvõitluse mälestuseks näituste avamised Haapsalu kultuurikeskuses

Sisestatud: 10.11.2014

Neljapäeval, 13. novembril kell 16 avatakse Lääne Maakonna Keskraamatukogus kaks näitust „Eesti aumärgid, Eesti Vabariigi kodanikele antud kodumaiseid tunnustusi, 1988-2014“ ja „Haapsalu Vabadussõja mälestussammas vanadel fotodel“.

Eesti Vabadussõja alguse 96. aastapäevapäeva eel avanev näitus „Eesti aumärgid“ annab ülevaate ametkondlikest ja omavalitsuste au-, teenete- ja muudest märkidest.

Näituse koostasid osaühingud Miniplast, Herald, ARS Vasetööd, Märgikoda ja Eesti tuntuim kollektsionäär Mart Puusepp.


Haapsalu Vabadussõja mälestussamba avamise 90. aastapäeval avab Kaitseliidu Lääne malev fotonäituse „Haapsalu Vabadussõja mälestussammas vanadel fotodel“. Fotod on kogutud, leitud ja saadud ka Haapsalu ja Läänemaa Muuseumid kodulehelt. Näituse koostas Lääne maleva tegevliige Heiki Magnus.

Näitusepäeva avasõnad ütleb Haapsalu linnapea Urmas Sukles.
Tutvustava ülevaate Eesti aumärkide näitusest teevad näituse korraldajad Meelis Pääbo ja Mart Puusepp, Vabadussõja mälestussamba fotodele räägib juurde Heiki Magnus.

Lääne maavalitsuse, Haapsalu linnavalituse ja Kaitseliidu Lääne maleva kutsel on Eesti aumärkide näitus Haapsalus esmakordne.

Näitused  Lääne Maakonna Keskraamatukogus jäävad avatuks 13. detsembrini. 

Vabadussamba avamine Haapsalus. Samba avas Haapsalu Kaunistamise Seltsi esimees Hans Alver.


Fotonäitus „Haapsalu Vabadussõja mälestussammas vanadel fododel“ saab näha Läänemaa raamatukogudes ja koolides 2014/2015 aastal.

Sündmuste kalender
Kõik kategooriad
Oota!
Tagasiside toimetusele