Auhinna „Aasta maaraamatukoguhoidja

Sisestatud: 22.10.2014

20. okt.- 30. okt. toimuvad üleriigilised raamatukogupäevad.

Et tõsta esile ja tunnustada aktiivseid raamatukoguhoidjaid kuulutab Eesti Raamatukoguhoidjate Ühingu juhatus igal aastal välja kandidaatide esitamise erinevatele auhindadele.  Kandidaate võivad ERÜ juhatusele üles seada üksikisikud, asutused ja organisatsioonid. Auhinna „Aasta maaraamatukoguhoidja“ eesmärk on väärtustada ja  tunnustada maaraamatukoguhoidjat kutsetöös oma raamatukogus ja paikkonna elu edendamisel. Iga maakond esitab oma kandidaadi, neid tutvustatakse XIV maaraamatukoguhoidja päeval 30. oktoobril  Paides ja auhind antakse üle ERÜ aastakoosolekul Tallinnas.

 

 

Lääne maakonna kandidaat aastal 2014 on Kullamaa valla Liivi raamatukogu juhataja Helme Vendel -   rõõmsameelne, suhtlemisaldis, „kõigehuviline” ja parima tiitli teistkordne omanik.

Raamatukogutööd Liivi raamatukogus alustas 1988. aastal. Helme enda siiras ütlus: „Kohutavalt meeldib raamatukogus töötada, tööle lähed alati sooja tundega. Meeldib suhelda ja meeldib leida-soovitada raamatuid ning rõõmustada koos lugejaga hea raamatu üle.”

Helme on perenaiseks ka Liivi Ajalootoas ja usin kaasalööja naisseltsi tegemistes, aitab korraldada kohalikke sündmusi, koolivaheaegadel täidab raamatukogus nii huvijuhi kui küla laste „vanaema“ osa.

Aasta tegu: rahvarohke „Liivi ajaloopäev", mille sisse mahtus ka Liivi raamatukogu 95. juubeli tähistamine.

2014. aasta juunis toimus Liivi ajaloopäev, mille üheks korraldajaks oli Helme. Ajaloopäevaga tähistati Liivi küla, hariduselu, kolhoosi ja raamatukogu juubeleid. Selline sisutihe päev nõudis tunde ja tunde uurimis-, ettevalmistus- ja organiseerimistööd. Ajaloopäev kulges hommikust õhtuni, sisaldas erinevaid tegevusi ja oli väga rahvarohke, külalisi üle vabariigi.

Lisaks Ajaloopäevale peab Helme ise toredaks õnnestumiseks metsavendade teemalist kohtumistõhtut.

Helme on vajalik ja hinnatud inimene selles Läänemaa paigas.

Peab tähtsaks järjepidevat erialast enesetäiendamist ning silmaringi laiendamist, seetõttu osaleb paljudel erinevatel kultuuriüritustel ja erialastel koolitustel, täiendades neid oma rõõmsa olekuga.

Kui maakonda pakutakse erinevaid rändnäituseid, siis jõuavad need kindlasti ka Liivi raamatukokku.

Helme „patareideks” on loodus, mida ta väga armastab ja perekond. Helme on 5 lapse ema ja paljukordne vanaema.

Läänemaa Liivi raamatukogu on heades kätes!

http://liiviraamatukogu.blogspot.com/

Aitäh, Helme!

Kersti Brant
Lääne Maakonna Keskraamatukogu
pearaamatukoguhoidja

Raamatukogupäevade raames toimuvatest üritustest vt. ERÜ kodulehelt: http://eru.lib.ee/www/index.php/sundmused/raamatukogupaevad/2014

 

 

Sündmuste kalender
Kõik kategooriad
Oota!
Tagasiside toimetusele