Haapsalus tähistatakse hõimupäeva ingeri õhtuga

Sisestatud: 15.10.2014

Reedel, 17. oktoobril kell 18.00 toimub hõimupäevade raames Haapsalu lasteraamatukogus ingeri õhtu, kus läbi pärimusteatri esitatakse ingerisoomlaste pulmakombestikul põhinevat lavastust, mille autor on ingerisoome juurtega Anne Andrejev.


Lavastust „Pulma!“ esitavad Vana-Vigala Rahvamaja näitetrupi „Vigala Vahvad“ lapsed, kelle lühilugu annab sissejuhatava ülevaate ingerlaste kõige tähtsamast elusündmusest - pulmadest.. Lavaloo peategelased on pööningule sattunud lapsed, kes vanaema jutustuse põhjal hakkavad edasi andma oma tõlgendust pulmatraditsoonidest. Pulmalaule laulab ja õpetab Timo Kalmu ning pruutpaari rõivaid tutvustab Raija Pedak.

Samuti esilinastub Eesti-Soome koostööfilm „Viimeinen juna Inkeriin“ (Viimane rong Ingerimaale), mille juhatab sisse folklorist ja ajakirja „Inkeri“ peatoimetaja Taisto Raudalainen.


Hõimupäevade eesmärgiks on läbi aegade olnud kultuuri- ja hariduskoostöö Eesti, Soome ja Ungari vahel, teiste sugulasrahvaste tutvustamine ning seeläbi ka oma rahvusliku eneseteadvuse tugevdamine.


Õhtu on tasuta!

Ingeri õhtut korraldab Lääne-Eesti Ingerisoomlaste Selts, kes tänab toetajaid: Haapsalu linn, Eesti Kultuurkapital, Suomi- Seura ry, Fenno- Ugria Hõimurahvaste Programm, MTÜ Liigub ja Loob ning Lääne Maakonna Keskraamatukogu. 

Lisainfo:
Hilma Tervonen
Lääne – Eesti Ingerisoomlaste Seltsi esinaine
E-mail: hilma.tervonen@mail.ee 

Anne Andrejev
Projektijuht
Tel. 533 053 03

Sündmuste kalender
Kõik kategooriad
Oota!
Tagasiside toimetusele