Haapsalus avatakse suurejooneline prantsuse koomiksinäitus

Sisestatud: 15.10.2014

Lasteraamatukogus (Wiedemanni 11) avatakse 16. oktoobril kell 12.00 erakordselt suur koomiksinäitus. Prantsuse Instituut võimaldab eksponeerida üle saja prantsuse keele piirkonna maades sündinud koomiksi. Avamisele saabub Prantsuse Instituudi asedirektor Aurore Rébuffé. Näitus saab Haapsalus teoks tänu perekond Clavelile.

„Oleme oma kultuuriruumis harjunud küllaltki kitsa arusaamaga koomiksitest. Peamiselt meenub Miki Hiir ja ajalehesabade pildiribad, heal juhul ka Olimar Kallase looming. Koomiksikunst on aga märksa avaram ja mitmekesisem ala. Näitusel ei ole prantsuse kuulsaimat koomiksisarja „Asterix“, on aga ligi poolsada köidet ulja kauboi Lucky Luke ning kurikaeltest vendade Daltonite seiklustega. Näeb seiklus-, märuli- ja fantasykoomikseid, mis rangelt võttes ei pruugi olla adresseeritud lastele. Näeb pildisarju, mis žanrit määratleva sõnaga hästi kokku klapivad ja ongi pildilt ja sõnumilt väga koomilised.“ (Krista Kumberg) 

Näitus avardab arusaama koomiksist kui kunstiliigist ning õhutab huvi prantsuse keele ja kultuuri vastu. Näitus jääb lasteraamatukogus avatuks novembrikuu lõpuni.  

Lisainfo:
Krista Kumberg
Lateosakonna bibliograaf
E-mail: krista@lib.haapsalu.ee
Tel: 473 5535 

Sündmuste kalender
Kõik kategooriad
Oota!
Tagasiside toimetusele